Zakumaj.pl

Ciekawy prezent dla nauczyciela – doniczka

Ciekawy prezent dla nauczyciela – doniczka

Dzień Nauczyciela, który zbliża się wielkimi krokami, zmusza do zastanowienia się, co podarować ulubionemu nauczycielowi. Nie musi być to nic wielkiego, drobiazgi są mile widziane, a zrobione samodzielnie – podwójnie. Takim drobiazgiem może być ciekawa doniczka z kwiatkiem, dobra zwłaszcza gdy wie się, że nauczyciel jest wielbicielem roślinności.

  • Co jest potrzebne?

    Co jest potrzebne?

    Do wykonania ładnej doniczki dla nauczyciela potrzebnych jest kilka podstawowych elementów. Wśród nich powinny znaleźć się:
    * doniczka gliniana,
    * kreda,
    * farba tablicowa,
    * pędzle,
    * żółta farba akrylowa,
    * marker czarny permanentny,
    * ziemia,
    * roślina do zasadzenia.

  • Krok pierwszy

    Przygotowaną doniczkę obejrzeć, czy nie ma żadnych zabrudzeń i ubytków. Jeśli jest w porządku, wziąć pędzel i żółtą farbę, po czym nanieść ją na górną krawędź doniczki.

  • Krok drugi

    Krok drugi

    Po pomalowaniu krawędzi na żółto można przejść do pomalowania dołu doniczki czarną farbą tablicową. Żeby zakryła dobrze gliniane podłoże, niezbędne będą aż 3 warstwy farby. Każdą należy nakładać dopiero wtedy, kiedy poprzednia wyschnie.

  • Krok trzeci

    Krok trzeci

    Gdy farba czarna będzie wysychała, zająć się ponownie żółtym paskiem. Markerem namalować na nim podziałkę z linijki. Dzięki temu cały pasek będzie ją przypominał i ozdabiał doniczkę. Po wykonaniu tego doniczkę można odstawić do wyschnięcia, najlepiej na całą noc.

  • Krok czwarty

    Krok czwarty

    Następnego dnia po wyschnięciu na części doniczki pokrytej farbą tablicową napisać nazwisko nauczyciela oraz życzenia albo podziękowania za pomoc w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu nowych umiejętności.Do doniczki nasypać ziemię i wsadzić wybrany kwiatek. Jeśli nie chce się używać prawdziwej rośliny, można zastąpić ją długopisami albo ołówkami, pozwalając nauczycielowi samodzielnie wybrać, jaką roślinkę będzie hodował w pamiątkowej doniczce.