Zakumaj.pl

Jak dobrze wróżyć z fusów?

Jak dobrze wróżyć z fusów?

Typowe wróżby andrzejkowe mogą się znudzić i wróżenie ze skórki jabłka albo z wosku nie zawsze daje satysfakcję. W takiej sytuacji można sięgnąć po wróżenie z fusów, które jest znane od wieków, praktykowane i może odsłonić rąbek przyszłości. Wbrew obawom niektórych osób nie jest to związane z okultyzmem ani z żadnymi praktykami spirytualistycznymi, lecz stanowi przyjemną rozrywkę, zwłaszcza w wieczór andrzejkowy.

 • Kawa czy herbata?

  Kawa czy herbata?

  Do wróżenia z fusów można używać zarówno fusów herbacianych, jak i kawowych. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, które będą lepsze do wróżenia. Zazwyczaj większym powodzeniem cieszą się herbaciane, gdyż herbata ma większe listki i tym samym odczytanie przyszłości jest łatwiejsze. Jednak jeżeli wypicie herbaty to wyzwanie i jest się wielkim zwolennikiem kawy, również z jej resztek można się czegoś dowiedzieć.Poza wyborem fusów należy pamiętać, że do tej wróżby potrzebne są dwie osoby, pijąca napój oraz osoba, która odczyta ich znaczenie – najlepiej wróżka albo wróżbita.

 • Sceneria do wróżenia

  Zanim przejdzie się do odsłaniania przyszłości, należy zadbać o kilka szczegółów. Można zapalić w pokoju kilka świeczek dla nadania wróżbom większego klimatu, jednak znacznie ważniejszy jest wybór herbaty. Może być zwykła albo o owocowym posmaku. Istotne jest przede wszystkim to, aby była liściasta. Wróżenie z zawartości torebki ekspresowej nie jest dobrym pomysłem. Poza rodzajem herbaty trzeba również wybrać odpowiednie naczynie do picia – najlepiej nie wąskie i nie czarne ani ciemne, lecz szerokie o dość płaskim dnie w jasnym kolorze.

 • Parzenie herbaty

  Parzenie herbaty

  Do filiżanki należy wsypać 1 kopiastą łyżkę liści herbaty. Następnie zalać ją wodą o temperaturze 90 stopni Celsjusza i pozostawić do zaparzenia przynajmniej na 3 – 5 minut. Listki, które zostały uniesione przez wodę wyżej, powinny opaść na dno. Tak przygotowaną herbatę można zacząć popijać, bez przecedzania jej i najlepiej bez żadnych dodatków, wypijając tyle, żeby listki opadły swobodnie na dnie. Nie należy potrząsać naczyniem, żeby uzyskać oczekiwany kształt, gdyż nie będzie to odpowiadało prawdziwej wróżbie.

 • Czytanie z fusów

  Czytanie z fusów

  Po wypiciu naparu należy skupić się i ułożyć pytanie, na które chce się uzyskać odpowiedź. W niektórych wersjach wróżby z fusów osoba, która chce uzyskać wróżbę, obraca filiżankę 3 razy, lewą ręką w prawą stronę, aby energia szła od serca. Jednak nie jest to konieczne.Można przejść do odczytywania znaków, które ukazały się w fusach. Robi to osoba interpretująca, w lewej trzymając naczynie, w prawej rękę osoby, której wróży. Odczytywanie polega na odnajdywaniu w fusach znaków i przybliżaniu ich znaczenia. Do najczęściej pojawiających się należą:
  * moneta – osiągniesz sukces finansowy,
  * most – pojawi się ważna decyzja, którą trzeba podjąć,
  * chleb – masz wiele planów, których jeszcze nie zrealizowałaś lub boisz się zrealizować,
  * jabłko – jesteś szczery względem siebie,
  * pies – potrzebujesz wsparcia przyjaciela.