Zakumaj.pl

Magiczny napój Mountain Dew, który świeci

1.5 (razem głosów: 2)
Magiczny napój Mountain Dew, który świeci

Nadchodzące Halloween to dobry czas, żeby przygotować kilka sztuczek magicznych. Będzie można nimi rozbawić gości, zająć dzieci i popisać się swoją pomysłowością. Jedną z ciekawszych sztuczek, które można wykonać w domowych warunkach, jest przygotowanie świecącego napoju. Jest to zaskakujące, ciekawe i tajemnicze. Oto podpowiedź, jak tego dokonać.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Przygotowanie fantastycznego napoju jest możliwe, jeśli wcześniej zbierze się następujące elementy:
  * 0,5 l Mountain Dew,
  * woda utleniona,
  * soda oczyszczona.

 • Krok pierwszy

  Z butelki z napoju odlać część płynu do innego pojemnika – najlepiej do wysokiej szklanki. W butelce ma pozostać jedynie 1/4 Mountain Dew. W przygotowaniu sztuczki proporcje są niezwykle istotne, więc trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Do pozostałego w butelce płynu wsypać 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Żeby nie rozsypać sody wokół butelki, można pomóc sobie małym lejkiem albo stożkiem wykonanym z kawałka papieru.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Chwycić do ręki wodę utlenioną. Powinna być roztworem od 3% do 5%, jeżeli zakupi się silniejszą, wówczas sztuczka się nie uda.Do butelki z napojem należy wlać 3 nakrętki wody utlenionej, uważając, żeby nie rozlać jej wokół.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Dolać do butelki wcześniej odlany płyn, zakręcić i mocno wstrząsać, żeby woda utleniona oraz soda połączyły się z płynem. Po wykonaniu tego punktu można albo zgasić lampę w pomieszczeniu, albo wyjść do ciemnego pokoju, żeby zobaczyć, jak napój świeci, dając bardzo ciekawy i przyjemny dla oka efekt.