Zakumaj.pl

Jak dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu z rodzicami chłopaka?

0.5 (razem głosów: 1)
Jak dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu z rodzicami chłopaka?

Pierwsze spotkanie z rodzicami twojego chłopaka czy też narzeczonego jest stresującym przeżyciem. Choć przechodzi przecież przez to większość Pań, to jednak myśl o obiedzie czy kolacji w rodzinnym domu twojego partnera dosłownie cię przeraża. Zastanawiasz się, co na siebie założyć, o czym rozmawiać, jak się odnosić do swoich przyszłych teściów. Ten artykuł z pewnością pomoże ci uporać się ze strachem oraz wątpliwościami.

 • Jak się ubrać?

  Współcześnie chyba już nikt nie ma żadnych wątpliwości, iż nic nie liczy się tak bardzo, jak pierwsze wrażenie. Rzecz jasna, nawet jeśli nie byłoby one dobre, to można próbować je potem zatrzeć, jednakże jeśli wypadniesz korzystnie już na początku, to start masz dużo bardziej ułatwiony. Z tych właśnie powodów trzeba pamiętać, iż spotkanie z rodzicami chłopaka jest szczególne. Nie można ubrać się na nie tak samo jak na wyjście z przyjaciółkami, zakupy, ale przecież nie wypada też przyjść w koktajlowej czy balowej sukience. Jeśli chcesz dobrze wyglądać podczas wizyty u przyszłych teściów, to powinnaś dostosować swój strój do sytuacji. Jeśli jest to świąteczny obiad, to ubierz się bardzo elegancko, ale schludnie – nie odsłaniaj zbyt dużo ani na górze, ani na dole. Jeśli jednak to zwykła kolacja we czwórkę, to ubierz się na luzie, ale klasycznie, to znaczy na przykład jakaś dopasowana koszula i jeansy. Nie zapomnij także zadbać o makijaż oraz uczesanie. Postaraj się zrobić delikatny make-up, by nie było go widać, a włosy rozpuść lub tylko upnij. Fryzura nie powinna być zbyt wymyślna.

 • Upominek

  Upominek

  Warto, byś na pierwsze spotkanie wzięła ze sobą upominek. To nie musi być coś specjalnie drogiego lub wymyślnego, wszak to zapoznawcza wizyta, więc liczy się sam gest. Jeśli wiesz, że rodzice twojego chłopaka czy narzeczonego nie są abstynentami, to możesz do kolacji kupić dobre wino oraz świeże kwiaty dla gospodyni. Sprawdzą się też czekoladki, domowe ciasto, które sama upieczesz, a z droższych prezentów możesz wybrać na przykład dwie ładnie opakowane filiżanki.

 • O czym nie rozmawiać?

  Są takie tematy, których za nic w świecie nie powinnaś poruszać na pierwszym spotkaniu. Generalnie można powiedzieć, że obowiązuje tutaj podobna zasada, jak na pierwszych randkach. Staraj się więc unikać kwestii dotyczących dzieci, planów na przyszłość, zarobków, a nade wszystko tych tematów, które zawsze stanowią punkty zapalne, kiedy by się ich nie poruszało, czyli: spraw politycznych oraz religijnych.

 • Jak się zachowywać?

  Jak się zachowywać?

  Prawdopodobnie gościsz w domu swoich przyszłych teściów po raz pierwszy, co jeszcze bardziej cię krępuje. W sytuacjach stresowych dużo łatwiej o gafy, więc przede wszystkim powinnaś zachowywać spokój. Staraj się po sobie nie poznać, jak bardzo się denerwujesz, ale pamiętaj, żeby nie przesadzać także w drugą stronę – nie bądź zbyt pewna siebie, gadatliwa oraz głośna. Najlepiej, gdybyś chętnie dołączała do pogawędek, często się uśmiechała oraz była pomocna. Kiedy twoja przyszła teściowa będzie nosiła na stół potrawy albo kawę i deser, zaproponuj jej pomoc. To samo zrób podczas sprzątania – powiedz, że możesz umyć naczynia albo posprzątać z blatu. W ten sposób na pewno zrobisz pozytywne wrażenie. Jeśli mama twojego narzeczonego lub chłopaka odmówi i nie będzie chciała przyjąć twojej pomocy, to nie narzucaj się. Być może czuje się zagrożona.

Wskazówki:

Jeśli popełnisz jakąś gafę albo spotkanie pójdzie nie po twojej myśli, to pamiętaj, że wszystko można jeszcze naprawić. Jedna wizyta z pewnością nie sprawi, że twoi teściowie zrażą się do ciebie na zawsze.