Zakumaj.pl

Jak bardzo tanio zwiedzić Nowy Jork?

Jak bardzo tanio zwiedzić Nowy Jork?

Nowy Jork – symbol nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i całej Ameryki Północnej to podróżnicze marzenie wielu z nas. Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że nie jest to absolutnie wycieczka należąca do najtańszych. Oprócz dobrej znajomości języka angielskiego musimy zabrać tam ze sobą dobrze wyposażony portfel. Dużo pieniędzy wydamy na samolot i jakiekolwiek zakwaterowanie na miejscu. Warto więc poszukać sposobów na zaoszczędzenie, zwiedzając i poznając okoliczne atrakcje. W poniższym artykule znajdziesz kilka cennych i sprawdzonych porad na to, jak maksymalnie zaoszczędzić na poznawaniu tej metropolii, a przy tym dokładnie ją zobaczyć.

 • Dokładnie przemyśl transport

  Dokładnie przemyśl transport

  Pierwszych oszczędności szukać należy w przemieszczaniu się po mieście. Nowy Jork jest ogromny – jeśli więc chcemy w dość szybkim tempie obejrzeć wiele ciekawostek, rozmieszczonych na całym jego terenie, musimy się zdecydować na korzystanie z najbardziej dogodnego środka transportu, jakim jest metro. Aby nie wydawać na nie dużych sum, zakup sobie tygodniowy karnet – zaoszczędzisz, podobnie jak w Polsce, kupując bilety miesięczne w zamian za jednorazówki. Taki karnet obowiązuje na każdej linii, więc bez problemu dotrzesz we wszystkie miejsca. Do tego kupując go, poproś o mapkę trasy – będą na niej zaznaczone wszelkie ciekawe i warte odwiedzenia miejsca.

 • Obowiązkowe punkty wycieczki

  Obowiązkowe punkty wycieczki

  Czego nie wolno Ci w Nowym Jorku ominąć? Co musisz zobaczyć? Oczywiście Statuę Wolności! Dwadzieścia pięć dolarów zapłacisz za rejs statkiem wokół tego monumentu, który dowiezie Cię na pobliską wysepkę. Możesz także wybrać rejs promem, z którego zobaczysz pomnik z nieco dalszej odległości – prezentuje się równie okazale. Prom dowiezie Cię także na wyspę, na której mieści się pomnik i muzeum ofiar zamachu z 11 września na ówczesny symbol potęgi Stanów Zjednoczonych – wieże World Trade Center. Co ważne – rejs promem jest całkowicie za darmo. Będąc w tak popularnych i obleganych miejscach, wstrzymaj się raczej od kupowania pamiątek. Są one tam niezwykle drogie. Kilka, a nawet kilkanaście razy taniej zapłacisz za identyczne gadżety w przyległych dzielnicach, np. w małych sklepikach na Manhattanie.

 • Dla miłośników sztuki i musicali

  Znajdzie się tutaj także prawdziwa gratka dla miłośników malarstwa. W Metropolitan Museum obejrzysz dzieła Pabla Picassa, Jana Vermeera i Salvdora Dalego. Bilety na wystawy są objęte zniżkami i promocjami studenckimi, dodatkowo są na nie dotacje. A zatem za wstęp płacimy tak naprawdę dowolną kwotę. Możesz więc za przysłowiowego dolara zobaczyć wszystko, o czym do tej pory uczyłeś się jedynie z podręczników do plastyki. A może marzysz o pójściu na musical? Aby nie wydać majątku na bilety, w dzień, kiedy jest on wystawiany, idź do maleńkiej budki z biletami na Times Square. Kupisz tam bilety w ofercie last minute – o wiele taniej niż w kasie. Musisz tylko postać około pół godziny w kolejce. Trochę cierpliwości i pójdziesz na Broadway za pół ceny!