Zakumaj.pl

Jak można zwiedzić The Tower of London?

4.5 (razem głosów: 1)
Jak można zwiedzić The Tower of London?

The Tower of London wydaje się być obowiązkowym punktem, który trzeba obejrzeć podczas wizyty w tym mieście. Jest to słynne więzienie londyńskie, znajduje się na West End, tuż obok słynnego London Bridge. Umieszczona tuż nad Tamizą budowla liczy sobie niemal tysiąc lat – powstała w tysiąc siedemdziesiątym ósmym roku. Wzniósł ją Wilhelm Zdobywca. Znajduję się tam nie tylko królewskie więzienie, ale również królewska rezydencja, menażeria, a także skarbiec, w którym przechowywane są klejnoty królewskie. Jest również zbrojownia. Jeśli więc będziesz w Londynie, wysiądź na stacji Tower Hill i skieruj tam swoje kroki. Co jeszcze cię zadziwi i zachwyci w tym miejscu? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego.

 • Przygotowania do wyprawy

  Przygotowania do wyprawy

  Zanim pojedziesz do Londynu i wybierzesz się do Tower of London, zapoznaj się dokładnie z jego historią. Odwiedzając takie miejsca, bardzo ważne jest, aby jechać tam już z bagażem informacji. Znacznie łatwiej będzie Ci wówczas się tam odnaleźć, zwrócisz uwagę na istotne rzeczy i przywieziesz jeszcze więcej wiedzy, ponieważ uzupełnisz i uściślisz posiadane już informacje. Warto np. być świadomym tego, że swój czas spędzały tam takie osobistości jak Anna Boleyn czy Elżbieta I. Sięgnij więc do Internetu, zakup przewodnik po mieście i koniecznie mapę. Przez Internet możesz zakupić także bilet wstępu. Warto wiedzieć, że dla studentów, niepełnosprawnych i seniorów obowiązują zniżki, a dzieci do lat pięciu wchodzą za darmo. Wejściówki zakupisz także w kasie muzeum, na miejscu.

 • Zwiedzanie wnętrza

  Zwiedzanie wnętrza

  Warto zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne i najstarsze, górujące nad całością cztery tzw. Białe Wieże. Są one usytuowane w centralnej części tego jedenastowiecznego kompleksu. Turyści mogą zwiedzić je zarówno z zewnątrz, jak i od środka – wchodząc do muzeum. Oprócz tego, dostępne są także średniowieczny pałac oraz Brama Zdrajców (bez konieczności zakupu biletów wstępu). Prawdziwą gratką są także klejnoty koronacyjne – jedna z najcenniejszych tego typu kolekcji na świecie. Najstarsze pochodzą z tysiąc sześćset czterdziestego dziewiątego roku. Oczywiście były też wcześniejsze, ale swego czasu Olivier Cromwell przetopił je na monety.

 • Warto wiedzieć

  Warto wiedzieć

  Muzeum oferuje także darmową wycieczkę objazdową po całym kompleksie – będąc tam, warto z niej skorzystać. Trwa godzinę, a wyjeżdża z bramy głównej co trzydzieści minut. Zwiedzając The Tower of London, zapewne zwrócicie uwagę na strażników ubranych w tradycyjne stroje z poprzedniej epoki. To oficerowie wojskowi, którzy nie tylko pilnują biżuterii, ale również oprowadzają wycieczki, są przewodnikami tras oraz bardzo chętnie pozują do wspólnych zdjęć z turystami. Koniecznie więc zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne. Takie zdjęcie będzie frajdą nie tylko dla dzieci.