Zakumaj.pl

Jak zorganizować wakacje z rodziną?

Jak zorganizować wakacje z rodziną?

Wyjazd z rodziną to bardzo często wydarzenie, które pieczołowicie przygotowujemy od kilku miesięcy, zaklepując urlop, odkładając odpowiednią sumę oraz zbierając informacje o miejscu, w które zamierzamy się wybrać. Nawet pomimo tych wszystkich zabezpieczeń zazwyczaj i tak bardzo często okazuje się, że o czymś zapomnieliśmy albo przeoczyliśmy parę ważnych spraw. Musisz pamiętać, że zabierając całą rodzinę na przyjemny wypad, odpowiadasz za jej bezpieczeństwo, komfort oraz rozrywkę, więc musisz być przygotowany na wszelkie ewentualności. Poniżej kilka punktów, na które musisz zwrócić uwagę.

 • Sprawdź oczekiwania

  Sprawdź oczekiwania

  Jeśli masz dorastające dzieci, to licz się z tym, że możesz być już dla nich niemodnym staruszkiem, który kompletnie nie rozumie młodzieży. To, co dla ciebie będzie cudowną rozrywką, dla twoich pociech może być nieznośną nudą. Każdy z twoich domowników ma odmienne oczekiwania co do wyjazdu i bardzo ważne jest, by miejsce docelowe gwarantowało rozrywkę każdemu z was. Porozmawiaj z członkami rodziny, dokąd chcieliby pojechać, na czym najbardziej im zależy i jak wyobrażają sobie wspólny wypoczynek. Niech każdy czerpie radość z wyjazdu. Jeśli tego nie zrobisz, przez cały czas będziesz wysłuchiwał tylko zażaleń oraz opowieści o nudzie.

 • Zapnij wszystko na ostatni guzik

  Zapnij wszystko na ostatni guzik

  Są rzeczy, których nie możesz zostawić na ostatnią chwilę i liczyć na to, że jakoś uda ci się to załatwić. Jedną z tych rzeczy jest nocleg. Zarezerwuj pokoje dużo wcześniej, gdyż czym później, tym będzie ci ciężej. W niektórych miejscach nie ma wręcz możliwości, by wynająć jakikolwiek pokój w dniu przyjazdu. Takie nieprzygotowanie może kosztować cię konieczność spania w namiocie bądź jakiejś obskurnej noclegowni. Sprawdź wcześniej wszelkie informacje o danym noclegu, by po przybyciu nie rozczarować się srogo. Wiele miejsc wygląda okazale na zdjęciach, a po przybyciu okazuje się, że oczekiwania stanowczo odbiegają od realiów Poczytaj opinie wczasowiczów o pobycie w tym miejscu, upewnij się, że będziesz miał gdzie zaparkować oraz obejrzyj okolicę. Nie musisz ruszać się z domu, możesz zrobić to na mapach satelitarnych Google albo wręcz na Google Street View.

 • Zostaw pracę i obowiązki w domu

  Zostaw pracę i obowiązki w domu

  Nie zapominaj, że jedziecie tam po to, aby wypocząć. Niech to będzie znakomita okazja do tego, by zacieśnić relacje z rodziną i świetnie się ze sobą bawić. Wszelkie prace i obowiązki zostaw w domu wraz z telefonem służbowym. Twoja rodzina będzie miała cię serdecznie dość, jeśli co chwilę będziesz dostawał telefony od szefa oraz przerywał wspólne zwiedzanie po to, by szybko znaleźć jakiś hotspot i załatwić służbowe sprawy. Nie psuj rodzinie wakacji. Urlop to urlop.

 • Przygotuj wcześniej atrakcje

  Nie ma nic gorszego, niż słanianie się na nogach w rozpaczliwym poszukiwaniu jakiejkolwiek rozrywki. Możecie obejść całe miasto, a twoje dzieci i tak nie znajdą niczego, co im się spodoba. Po pewnym czasie będą tak zmęczone, że nawet jeśli coś im się spodoba, to nie będą miały na to sił, a utyskiwaniom nie będzie końca. Przygotuj sobie listę atrakcji, do których możecie podejść lub podjechać. Zawsze będziesz miał plan awaryjny i przy okazji nie dasz się zaskoczyć wysokim cenom, gdyż będziesz je znał, zanim jeszcze wejdziecie do danego miejsca.