Zakumaj.pl

Jak pielęgnować dłonie w lecie?

Jak pielęgnować dłonie w lecie?

Dłonie są naszą wizytówką, niezależnie od tego, czym się zajmujemy i jaką wykonujemy na co dzień pracę. Jednocześnie z racji wielu codziennych zajęć są szczególnie narażone na uszkodzenia czy podrażnienia. Latem jeszcze bardziej powinniśmy o nie dbać, gdyż słońce działa na skórę wysuszająco. Do tego częste nadmorskie wojaże powodują, że stykamy się ze słoną wodą, która nie działa zbyt korzystnie. Wszystko to sprawia, że skóra łuszczy się, a nawet w skrajnych przypadkach pęka, tworząc bolesne rany. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne połączona z nieprawidłową pielęgnacją sprawiają, że nasze dłonie szybko się starzeją – stają się pomarszczone. Jak więc odpowiednio o nie zadbać, na co powinnyśmy zwracać szczególną uwagę? Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać tajniki letniej pielęgnacji dłoni.

 • Kuchenne tajemnice

  Kuchenne tajemnice

  Jeśli przymierzasz się do pielęgnacji dłoni, zajrzyj do kuchni. Zapewne każdy z wymienionych tutaj składników znajduje się w którejś z Twoich kuchennych szafek. Zacznijmy od kakao, na bazie którego przygotujesz odżywczą pastę. Zmieszaj dwie łyżki naturalnego kakao i pół szklanki gęstej śmietany. Do papki dodaj olejek z migdałów i sok z ogórka, a następnie miksturę wmasowuj w dłonie przez około dziesięć minut. Drugą miksturą, która zregeneruje spierzchnięte i przesuszone dłonie, jest mieszanka przygotowana z mleka i soku z cytryny. W tak zrobionym płynie wymocz dokładnie dłonie przez około kwadrans, a poczujesz, że staną się wyraźnie bardziej miękkie. Jak zawsze przy problemach skórnych, idealnie działa naturalny miód. Pomoże także dłoniom. Dodaj kilka łyżek miodu do mleka i startego ziemniaka – otrzymasz regeneracyjną papkę, którą możesz wmasować w dłonie.

 • Złuszczanie i kąpiele

  Złuszczanie i kąpiele

  Zadbaj o dokładne złuszczanie martwego naskórka. Regularnie dwa razy w tygodniu wykonuj domowe peelingi. Przygotujesz je na bazie cukru, soli lub kawy i ulubionego płynu do kąpieli. Mieszkankę dokładnie wsmarowuj w dłonie przez kilkanaście minut, a następnie opłucz ręce w letniej wodzie. Twoje dłonie zasługują także na aromatyczną kąpiel relaksującą. Aby ją zrobić, możesz zakupić w drogerii aromatyczne olejki czy sole do kąpieli. Jeśli chcesz, możesz wykonać mieszankę samodzielnie, zaparzając lawendę czy rozmaryn. Aromatyczna jest także mięta, rumianek natomiast odżywia. Wszystkie te zioła są powszechnie dostępnie w sklepach zielarskich, więc nie powinnaś mieć problemu z ich nabyciem.

 • Ochrona

  Ochrona

  Chroń swoje dłonie przed szczególnie szkodliwymi czynnikami – inaczej na nic zda się pielęgnacja, kąpiele, peelingi. A zatem uważaj z wszelkimi chemikaliami (płyny do naczyń, proszki do prania, detergenty) – stosuj rękawiczki podczas prania i sprzątania. Za każdym razem po myciu naczyń dokładnie płucz ręce i wsmarowuj w nie regenerujący krem. Unikaj także nadmiernej ekspozycji dłoni na promieniowanie słoneczne. Stosuj przez całe lato na dzień krem ochronny z filtrem UV.