Zakumaj.pl

Jak ozdobić stare dżinsy motywem etno?

Jak ozdobić stare dżinsy motywem etno?

Styl etniczny jest bardzo na topie. Jednakże markowe ubrania bardzo szybko mogą odchudzić twój portfel. Więc zamiast rujnować się na kolejną szmatkę, którą założysz może z pięć razy i schowasz do szafy, zajrzyj do tej ostatniej w poszukiwaniu ubrań, które nadają się do lekkiego odświeżenia. Proponujemy zacząć od spodni. Każda kobieta ma jakąś parę dżinsów, których z różnych powodów nie używa. Z reguły jest tak, że po prostu w przymierzalni w sklepie miały ładniejszy kolor niż w świetle dziennym. Daj im więc drugą szansę. Przerób je w łatwy sposób na spodnie z motywem etno. Jak tego dokonać? Dowiesz się poniżej.

 • Wybielanie

  Wybielanie

  Do miski z wodą wlej nieco wybielacza, a potem zanurz w nim nogawki dżinsów na długość ok. 15 – 20 cm. Pozostaw je tak na kilka godzin. W przypadku jasnych dżinsów do uzyskania efektu wystarczą mniej więcej 2 godziny. Kiedy skończysz wybielanie, dokładnie wypłucz i wysusz nogawki.

 • Szkic na pierwszej nogawce

  Szkic na pierwszej nogawce

  Używając miękkiego ołówka, narysuj na nogawce szkic wzoru etnicznego. Możesz zainspirować się dowolnie wybranym schematem. Kiedy będziesz już pewna, że to właśnie ten szkic, popraw wzór przy użyciu markera do tkanin. Możliwe, że będziesz musiała wykonać tę czynność dwukrotnie.

 • Szkic na drugiej nogawce

  Teraz przyszła kolej na kolejną nogawkę. Narysuj na niej ten sam wzór. Byłoby dobrze, gdyby stanowił on lustrzane odbicie tego z poprzedniej nogawki.

 • Efekt końcowy

  I właśnie w taki prosty sposób przerobiłaś swoje stare, nieużywane dżinsy na całkiem „nowe” spodnie, zdobione u dołu wzorem etnicznym. Jeżeli w czasie rysowania użyłaś markera do tkanin, wzór nie powinien się spierać. Jego żywotność z pewnością przedłużysz, gdy będziesz prać spodnie na lewej stronie.

Czego potrzebujesz:

Aby wykonać taką ozdobę na spodniach, będą ci potrzebne:

stare dżinsy

wybielacz do tkanin

marker do tkanin