Zakumaj.pl

Jak przygotować jabłkowe kanapki?

Jak przygotować jabłkowe kanapki?

Smaczne i zdrowe. Czasami wydaje się, że te dwa przymiotniki nie mogą iść ze sobą w parze. Nic bardziej mylnego. Jabłkowe kanapki z dodatkami mogą stać się wspaniałym podwieczorkiem dla dzieci i dorosłych. Łączą w sobie owoce oraz słodki smak dodatków, dlatego każdy, kto raz spróbuje, chętnie sięga po nie ponownie.

 • Niezbędne składniki spożywcze

  Niezbędne składniki spożywcze

  Do przyrządzenia ciekawych kanapek z jabłek potrzebnych jest kilka składników, które są łatwo dostępne w każdym sklepie. Są to:
  * 1 duże jabłko,
  * 1 łyżka miodu,
  * 1 łyżeczka cynamonu,
  * 2 łyżki masła orzechowego,
  * wiórki kokosowe,
  * rodzynki,
  * orzechy posiekane.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Jabłko – może być czerwone lub zielone, wedle uznania – dokładnie umyć. Oderwać koniuszek, ale samego jabłka nie obierać.

  Drylownicą pozbyć się gniazda nasiennego. Jeśli nie ma się w domu drylownicy, najlepiej pokroić jabłko na krążki i dopiero wtedy wyciąć z niego pozostałości gniazda nasiennego.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Przygotowane jabłko należy pokroić na 6 części. Powinny być nie grubsze niż 0,5 cm, żeby wygodnie się je jadło, jednocześnie nie powinny być zbyt cienkie, gdyż wtedy kanapka nie będzie prezentowała się efektownie.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Na 3 plasterkach jabłka rozsmarować masło orzechowe. Posypać je wiórkami kokosowymi, orzechami, rodzynkami, płatkami kukurydzianymi – dodatki można dostosować do własnych upodobań. Przykryć pozostałymi plasterkami. Ułożyć na talerzu i z wierzchu posypać jeszcze wybranym dodatkiem. Podawać.