Zakumaj.pl

Jak przygotować się do lotu samolotem?

Jak przygotować się do lotu samolotem?

Pierwszy lot samolotem może być związany z dużą ilością stresu. Obcy środek lokomocji, z dala od ziemi, może powodować lęk. Jednak dobre przygotowanie do tego wydarzenia może zminimalizować niepokój. Oto kilka przydatnych porad, które pomogą każdemu, dla kogo lot na wakacje będzie pierwszym.

 • Potrzebne dokumenty

  Potrzebne dokumenty

  Podstawą jest spakowanie wszystkich, niezbędnych dokumentów – paszportu, dowodu osobistego, biletu – do torebki podręcznej i posiadanie ich cały czas przy sobie. Pozwoli to na ich szybkie wyjęcie, gdy będą potrzebne. Nie należy żadnego z tych elementów chować głęboko do torby, zwłaszcza do torby, która powędruje do luku bagażowego.Przed spakowaniem dokumentów trzeba upewnić się, że posiada się wszystkie, które są niezbędne w danym kraju, zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza nią.

 • Oznakowanie bagażu

  Bagaż należy dobrze spakować, tak żeby nie doszło do jego uszkodzenia w czasie lotu. Duży bagaż zostanie odpowiednio oznakowany przez linie lotnicze i przetransportowany do luku bagażowego, jednak warto przyczepić lub przyszyć do niego kartkę ze swoimi danymi. Dzięki temu w razie zgubienia będzie można rozpocząć poszukiwanie walizki.

 • Bagaż podręczny

  Bagaż podręczny

  Każdy podróżny może mieć przy sobie bagaż podręczny o określonych wymiarach i warto z tego skorzystać, żeby mieć na pokładzie książkę, gazetę, coś, co urozmaici lot, jak również chusteczki nawilżające czy leki, jeśli są potrzebne. Można mieć butelkę wody, jednak ilość płynów, które można wnieść na pokład, to zazwyczaj nie więcej niż1 litr. Trzeba tego przestrzegać, w przeciwnym razie płyn zostanie odebrany podczas kontroli bagażu.

 • Zjedz przed lotem

  Tak, jak w samochodzie lub w autobusie, tak w samolocie może pojawić się choroba lokomocyjna. Z tego powodu trzeba koniecznie zjeść lekkie śniadanie i nie wsiadać na pokład z pustym żołądkiem, zwłaszcza jeżeli nie ma się zagwarantowanego posiłku na pokładzie. Dodatkowy dyskomfort może pojawić się, gdy samolot podrywa się do lotu. Pojawiają się wtedy zmiany ciśnienia powodujące ból uszu lub dyskomfort w nich, najlepiej mieć na tę okazję landrynkę i ssać ją w momencie startu.

 • Wygodne ubrania

  Wygodne ubrania

  Wybierając się w podróż samolotem, niezależnie od tego, czy trwa ona dwie godziny, czy dziesięć, nie warto się stroić. Podstawą jest wygoda. Spodnie, które nie uciskają, wygodna bluzka, bluzka na zmianę, bluza, dzięki czemu nie będzie się odczuwało dyskomfortu, siedząc przez dłuższy czas w fotelu. Najlepiej zrezygnować także z metalowych ozdób, spowodują piszczenie bramek podczas odprawy i konieczność ich zdejmowania oraz ponownego zakładania.