Zakumaj.pl

Co zabrać ze sobą na plażę?

Co zabrać ze sobą na plażę?

Przez jesień, zimę i wiosnę oczekujemy na przyjście lata z wielu powodów: świeże i pyszne owoce, urlop, wakacje, sezon grillowy, a przede wszystkim ciepłe temperatury i otwarte plaże. Baseny, choć czynne przez cały rok, nie są w stanie nawet w połowie oddać szumu morza, zapachu olejku do ciała oraz miłego dotyku piasku. Dlatego też tak licznie i chętnie odwiedzamy plaże. Zanim jednak wybierzemy się na nadmorski urlop, powinniśmy zadbać o zawartość naszej podręcznej torby. Jeśli nigdy nie wiesz, co powinnaś zabrać ze sobą na plażę, przeczytaj ten artykuł i rady przygotowane specjalnie dla ciebie.

 • Ręczniki

  To zupełna podstawa, bez której na plaży nie można się obejść. Weź ze sobą co najmniej dwa – jeden, który rozłożysz na piasku lub pod drzewem i będzie ci służył za plażowy koc, oraz drugi, którym wytrzesz mokre ciało po kąpieli. Każdy plażowicz powinien być zaopatrzony w taki zestaw.

 • Odzież i akcesoria kąpielowe

  Odzież i akcesoria kąpielowe

  Rzecz jasna, nie możesz zapomnieć o stroju kąpielowym. Jeśli wiesz, że po kąpieli na plaży nie udasz się od razu do domu, dobrze by było mieć przy sobie bieliznę na zmianę – każde większe kąpielisko wyposażone jest w przebieralnie. Pamiętaj również o wygodnym i luźnym stroju, który łatwo zdejmiesz i założysz. Może to być sukienka albo popularne ostatnio pareo (rodzaj dużej chusty, którą się przewiązuje ciało). Jeśli jedziesz z dzieckiem, nie zapomnij jego kąpielowych akcesoriów – zabawek do budowania zamków z piasku czy kółka, w którym będzie uczyło się pływać.

 • Ochrona przed słońcem

  Wiele kobiet nie potrafi odmówić sobie przyjemności wylegiwania się na słońcu i opalania. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie. Po pierwsze, zadbaj o swoje oczy i jeśli często przebywasz w pełnym słońcu, zainwestuj w dobre okulary przeciwsłoneczne ze sklepu optycznego. Po drugie, zadbaj o cerę i skórę – kup specjalny krem z filtrem, oddzielny do twarzy i reszty skóry. Dobry krem powinien mieć co najmniej filtr 50.

 • Napoje i przekąski

  Pływanie należy do wysiłków dość intensywnych, dlatego warto mieć przy sobie jakieś przekąski. Nie rób przed wyjściem kanapek z serem żółtym czy warzywami, bo nagrzane będą niesmaczne. Zdecyduj się raczej na suchy prowiant, jak wafle ryżowe, biszkopty czy herbatniki. Poza tym nie szczędź w swojej torbie miejsca na wodę mineralną. Przebywając w dużym słońcu, trzeba pamiętać o stałym nawadnianiu organizmu.

 • Rozrywka

  Rozrywka

  Gdy jesteśmy na plaży, pływanie i leniuchowanie na słońcu szybko może nam się znudzić. Dlatego warto zaopatrzyć się w jakąś rozrywkę pod postacią książki, czasopisma lub też nadmuchiwanej piłki, którą wspólnie ze znajomymi lub dziećmi umilicie sobie czas. Nie zabieraj raczej kosztownego sprzętu elektronicznego. Jedyne, czego potrzebujesz, to komórka – w razie jakiegoś wypadku czy sytuacji kryzysowych powinnaś ją mieć przy sobie. Na rynku można kupić wiele niepozornych, ale spełniających swoją rolę, schowków na portfel i telefon.