Zakumaj.pl

Jak zrobić ładne choinki na paznokciach?

Jak zrobić ładne choinki na paznokciach?

Ciekawy makijaż na święta? Czemu nie! Do Wigilii lub do świątecznego obiadu można zasiąść z paznokciami, ozdobionymi w choinki. Wydaje się, że taki wzór jest trudny do stworzenia, lecz niekoniecznie. Wystarczy zebrać odpowiednie rzeczy oraz przeczytać poniższy artykuł, a wszystko będzie jasne.

 • Co jest niezbędne?

  Co jest niezbędne?

  Aby wykonać ładną ozdobę na paznokciach, niekoniecznie trzeba mieć w domu zakład kosmetyczny. Z powodzeniem wystarczy kilka rzeczy:
  * baza pod lakier do paznokci,
  * zielony lakier do paznokci, z brokatem,
  * złoty lakier do paznokci,
  * utwardzacz do lakieru do paznokci,
  * taśma do zdobień,
  * 10 ozdobnych diamencików.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Paznokcie dokładnie umyć i odtłuścić. Następnie pomalować bazą pod lakier i poczekać, aż wyschnie. Gdy do tego dojdzie, pomalować paznokcie zielonym lakierem. Można użyć również kosmetyku bez brokatu, jednak dzięki delikatnemu świeceniu się choinka będzie wyglądała na bardziej świąteczną.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Z taśmy do zdobień odciąć dwa większe, grubsze kawałki oraz kilka cienkich pasków. Kiedy zielony lakier wyschnie, przykleić grubsze paski po bokach paznokcia, aby stworzyć trójkąt. Cienkie nakleić w poprzek, w różne strony na paznokciu, żeby stworzyć girlandy na choince.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Miejsca widoczne pomiędzy paskami pomalować złotym lakierem do paznokci. Poczekać, aż lakier całkowicie wyschnie i dopiero wtedy oderwać paski. Jeśli zrobi się to wcześniej, efekt może zostać zniszczony.Po ozdobieniu w taki sposób wszystkich paznokci i ich dokładnym wyschnięciu, choinki utwardzić utwardzaczem do lakieru, a następnie zanim kosmetyk wyschnie, do czubka każdej przykleić diamencik. Zamiast diamencika można zrobić kropkę czerwonym lakierem, będzie równie efektownie.