Zakumaj.pl

Jak wybrać właściwy lakier do paznokci?

2.5 (razem głosów: 1)
Jak wybrać właściwy lakier do paznokci?

Na rynku dostępnych jest wiele lakierów do paznokci, oferta jest bardzo szeroka. Jednak nie jest łatwo zdecydować się na ten właściwy, odpowiedni właśnie dla nas. Poniżej przedstawiamy porady, jak wybrać lakier do paznokci, aby później tego nie żałować.

 • Lakier transparentny

  Lakier transparentny

  Jest to lakier, dzięki któremu będziesz mogła nadać swoim paznokciom naturalny wygląd. Możesz wybrać lakier przezroczysty, beżowy lub różowy. Twoje paznokcie będą dzięki temu wyglądały naturalnie i ładnie. Poza tym taki lakier wzmacnia twoje paznokcie i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu lakierowi twoje dłonie będą się prezentowały znakomicie. Lakier transparentny może być stosowany także jako baza dla innych lakierów.

 • Lakier bez połysku

  Lakier bez połysku

  Tutaj wybór jest wyjątkowo trudny, ponieważ takich lakierów jest bardzo dużo. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaki kolor paznokci chcesz uzyskać. Wybieraj te lakiery, które bardzo dobrze kryją i nadają mat płytce paznokcia. Lakier matowy idealnie nadaje się również pod wzorki.

 • Lakiery błyszczące

  Lakiery błyszczące

  Bardzo ładnie prezentują się lakiery lustrzane, które w znakomity sposób odbijają światło. Dzięki temu twoje dłonie będą się prezentowały efektownie. Takie lakiery dostępne są w różnych odcieniach. Możesz zdecydować się na lakier perłowy, który odznacza się bardzo dużą trwałością. Po nałożeniu takiej warstwy lakieru na paznokcie stają się one gładkie. Możesz również wybrać lakier z brokatem. Na płytce paznokcia znajdują się wtedy malutkie drobinki, które są lekko chropowate. Jeśli zdecydujesz się na lakier holograficzny, twoje paznokcie będą robiły wrażenie trójwymiarowych i będą się mieniły różnymi kolorami.

 • Oznaczenia na lakierach

  Bardzo ważne jest, abyś orientowała się, o czym mówią poszczególne oznaczenia na opakowaniach lakieru. Dzięki temu twoje wybory zawsze będą świadome, bo będziesz wiedziała, z jakim lakierem masz do czynienia. Lakier peel-off produkowany jest na bazie wodnej. Jeśli nabędziesz taki lakier, nie będziesz miała żadnych problemów z jego zmywaniem. Poza tym nie powoduje on przebarwień na płytce paznokcia, co jest jego bardzo dużą zaletą. Inne oznaczenie to one-coat. Jest to lakier jednowarstwowy. Wystarczy nałożyć jedną warstwę lakieru, aby pokryć dokładnie płytkę paznokcia. Jedna warstwa wystarczy, aby uzyskać idealny kolor paznokcia, ten, o który nam chodzi.