Zakumaj.pl

Jak radzić sobie z komarami?

Jak radzić sobie z komarami?

Komary potrafią nieźle dokuczyć. Ich obecność może zepsuć nawet najprzyjemniejszą plenerową imprezę, zmuszając nas do rychłego powrotu do domu. To nie koniec użerania się z tymi małymi owadami, gdyż może się okazać, że znajdują się one również u nas w domu, jeśli zapomnieliśmy zamknąć okno. Choćbyśmy polowali na nie pół wieczoru, to i tak finalnie okaże się, że jeden z nich ukrył się gdzieś za meblami i wyleci dopiero wtedy, gdy smacznie zaśniemy. Sen zostanie oczywiście brutalnie przerwany bzyczeniem, więc lepiej tego uniknąć. Jak poradzić sobie z tymi irytującymi owadami?

 • Zbuduj pułapkę na komary

  Zbuduj pułapkę na komary

  Jeśli nie masz ochoty na bieganie z kapciem za każdym pojedynczym osobnikiem, wykorzystaj ich naturalny instynkt podążania za źródłem ciepła oraz dwutlenku węgla. Przygotowanie takiej pułapki będzie bardzo tanie, a wykonasz ją z rzeczy, które i tak posiadasz w domu. Potrzebna będzie ci plastikowa butelka po dwulitrowym napoju, szklanka ciepłej wody, 1 g drożdży i 50 g cukru. Przetnij butelkę w połowie lub nieco wyżej. Do dolnej części wlej wodę, dodaj drożdże i cukier, a następnie wymieszaj. Teraz wystarczy tylko przykryć to górną częścią, odwróconą szyjką do dołu. Całość owiń dookoła ciemnym materiałem lub papierem. Gotowe. Postaw tę pułapkę w miejscu, skąd chcesz pozbyć się komarów, lub w okolicy stolika podczas grilla. Zamiast do was, komary podlecą wprost do tej prostej pułapki.

 • Użyj środków przeciwko komarom

  Użyj środków przeciwko komarom

  Niektóre środki chemiczne przeciwko komarom potrafią być naprawdę skuteczne. Spryskaj się danym środkiem, jeśli zamierzasz spędzić wieczór na świeżym powietrzu, a nie lubisz towarzystwa kąsających ze wszystkich stron komarów. Dokładnie spryskaj również te miejsca, w których najczęściej człowiek się poci, gdyż pot bardzo przyciąga komary. Takim ulubionym przez nie miejscem są stopy. Pamiętaj, że komary są aktywne nie tylko wieczorami, ale również wczesnym rankiem, więc wybierając się na spacer o świcie, także powinieneś się zabezpieczyć. Możesz skorzystać również z kadzidełek odstraszających komary. Są one niedrogie, a potrafią dać bardzo dobre efekty.

 • Zainstaluj moskitiery

  Zainstaluj moskitiery

  Jeśli mieszkasz w uroczym miejscu, a w twojej bezpośredniej okolicy jest dużo zieleni, drzew czy zbiorników wodnych, bardzo możliwe, że będziesz musiał walczyć z plagą komarów. Zamiast zabijać je na ścianach domu albo zamykać wieczorami okna, gotując się w środku, pomyśl o zainstalowaniu moskitier. Możesz zrobić je sobie sam na wymiar swego okna. Potrzebne będzie ci tylko parę kantówek, siatka i kilka taśm na rzepy. Wymierz framugę okna, dotnij odpowiedni fragment siatki o drobnych oczkach, przez które nie przeciśnie się żaden owad i przytwierdź ją tackerem do drewna. Tak wykonaną zasłonę możesz przytwierdzić na taśmach z rzepem, dzięki którym w każdej chwili będziesz mógł swoją moskitierę szybko zdejmować i zakładać.