Zakumaj.pl

Naturalne sposoby na ugryzienie przez komara

Naturalne sposoby na ugryzienie przez komara

Ugryzienie przez komara jest nieprzyjemne, swędzące i czasami wygląda bardzo nieładnie. W zależności od ilości jadu, który został wstrzyknięty do organizmu oraz samego organizmu, na skórze może pojawić się czerwona kropka albo bolesne opuchnięcie. Warto wiedzieć, jak zapobiec zarówno opuchliźnie, jak i swędzeniu, żeby przez całe lato nie prezentować na ciele śladów po ugryzieniach i ich drapaniu.

 • Alkohol

  Alkohol

  Pierwsza pomoc przy ugryzieniu przez komara to alkohol. Dezynfekujące działanie pozwoli zmniejszyć opuchliznę i zniwelować skutki samego ugryzienia. Miejsce ugryzienia jest zdezynfekowane,co jest bardzo istotne ze względu na przenoszone przez komary choroby. Dodatkowo dzięki posmarowaniu ugryzionego miejsca alkoholem ugryzienie mniej swędzi i nie zachęca do drapania i rozdrapywania rany.

 • Pasta do zębów

  Pasta do zębów

  Mięta ma działanie łagodzące, jednak nie zawsze ma się pod ręką listki mięty albo herbatę miętową, którą można przemyć ugryzienie. Nic straconego, ponieważ zazwyczaj ma się pod ręką pastę miętową. Posmarowanie podrażnionego miejsca pastą sprawi, że będzie ono przyjemnie chłodzone, a jednocześnie zdezynfekowane, ponieważ pasta ma właściwości bakteriobójcze. Przydatnym dodatkiem związanym z tym sposobem jest pozostanie białych, wyschniętych plamek z pasty. Dzięki nim wiadomo, których miejsc nie drapać, żeby nie dopuścić do większego swędzenia.

 • Antyperspirant

  Antyperspirant

  Nietypowy sposób, lecz bardzo skuteczny. Jeżeli ukąszenie przez komara doskwiera szczególnie mocno, warto użyć w tym miejscu antyperspirantu. Istotne jest jednak, żeby miał on w składzie chlorek glinu. Ma on działanie zmniejszające opuchliznę oraz podrażnienia wywołane wprowadzonym do ciała jadem. Dodatkowo zapobiega swędzeniu, a co ważne – efekt jest natychmiastowy. Można stosować go na większe powierzchnie ciała, ze względu na to, że antyperspiranty, których używa się na co dzień, nie są szkodliwe dla ciała.

 • Podwórkowa babka

  Roślina z przydomowego podwórka, rosnąca praktycznie wszędzie, czyli babka jest doskonałym środkiem zmniejszającym obrzęk wywołany ukąszeniami zarówno przez komary, jak i przez inne owady. Wystarczy zerwać liść babki i pocierać nim przez chwilę odpowiednie miejsce. Babka działa bardzo szybko, zmniejsza swędzenie, a w przypadku ciężkiej reakcji na ugryzienie zmniejsza pojawiającą się opuchliznę.

 • Owoce cytrusowe

  Owoce cytrusowe

  Cytryna, limonka, a nawet pomarańcza. Owoce cytrusowe są dobrym środkiem zmniejszającym obrzęk po ugryzieniu komara. Zawierają kwas cytrynowy, dzięki któremu zanika uczucie swędzenia. Ważna jest również dezynfekcja skóry, co chroni przed infekcją oraz rozwinięciem się niebezpiecznej choroby.