Zakumaj.pl

Stosowanie samoopalacza – podstawowe zasady

Stosowanie samoopalacza – podstawowe zasady

Samoopalacz pozwala poprawić wygląd skóry, zwłaszcza bladej po całej zimie. Jest dobrym początkiem sezonu opalania i przygotowuje skórę do naturalnej opalenizny. Może również wesprzeć już opaloną skórę, jednak żeby ciało wyglądało dobrze, trzeba odpowiednio aplikować kosmetyk.

 • Przygotowanie skóry

  Przygotowanie skóry

  Zanim dojdzie do aplikowania samoopalacza na skórę, trzeba ją odpowiednio przygotować. Oznacza to konieczność złuszczenia martwego naskórka. Najlepiej zrobić to poprzez wykonanie peelingu lub oczyszczenie skóry gruboziarnistym scrubem, który usunie zanieczyszczenia. Jeśli pominie się tę czynność, mogą pojawić się nieefektowne plamy po nałożeniu samoopalacza.Po zastosowaniu peelingu i osuszeniu ciała z nadmiaru wody trzeba pamiętać o zaaplikowaniu balsamu nawilżającego. Samoopalacz lepiej wchłania się w nawilżoną, a nie w suchą skórę.

 • Nakładanie samoopalacza

  Samoopalacza nie trzeba nanosić w dużej ilości. Niewielką ilość zacząć rozsmarować kolistymi ruchami na skórze. Specyfik w sprayu należy aplikować w odległości przynajmniej 30 centymetrów od skóry i wklepywać.

 • Kierunek nakładania

  Kierunek nakładania

  Bardzo ważny jest również kierunek nakładania. Samoopalacz należy nakładać od stóp, okrężnymi ruchami dążąc do dalszych partii ciała. Najlepiej nie śpieszyć się, smarować skórę powoli, dokładnie, żeby nigdzie nie zostały białe plamy. Po wysmarowaniu całej powierzchni skóry trzeba dokładnie umyć ręce.Należy pamiętać, że efekty, jakie przynosi samoopalacz, nie zawsze są widoczne od razu. Bardzo często potrzeba 2 – 3 godzin na zbrązowienie skóry.

 • Samoopalacz na twarz

  Samoopalacz na twarz

  Można stosować samoopalacz również na skórę twarzy. W tym wypadku ją również należy dokładnie oczyścić z nieczystości i łoju, najlepiej przy pomocy peelingu enzymatycznego, który jest znacznie łagodniejszy od peelingów do reszty ciała. Gdy już wykona się ten zabieg i nawilży skórę lekkim kremem z witaminami, można przejść do aplikowania kosmetyku.

 • Nakładanie na twarz

  Nakładanie na twarz

  Zanim zacznie się nakładanie samoopalacza na twarz, trzeba zabezpieczyć wazeliną brwi oraz nasadę włosów. Tam specyfik nie powinien się dostać. Następnie można zacząć aplikację. Podobnie jak w przypadku reszty ciała, wystarczy niewielka ilość, nakładana od nosa na policzki i czoło. Również po wykonaniu tego etapu trzeba dokładnie umyć ręce.Aplikacji samoopalacza najlepiej dokonać wieczorem i nie zakładać po tym bielizny ani żadnych obcisłych ubrań, które mogłyby spowodować powstanie smug.