Zakumaj.pl

Jak utrzymać dobre relacje z teściową?

Jak utrzymać dobre relacje z teściową?

Tym, którzy posiadają teściowe mające swoje osobiste życie, można pogratulować. Stwierdzenie to jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego teściowe bywają trudne w relacjach. Teściowe, które pracują, mają pasję, znajomych z reguły są osobami bardzo przyjaźnie nastawionymi do nowych córek czy synów. Są na tyle odpowiedzialne i doświadczone, że nie szkodzą zawiązującemu się i docierającemu związkowi. Te, które pracę zawodową mają już za sobą, brak im zainteresowań i znajomych, jak również pomysłów na wypełnianie czasu, będą zajmowały się Tobą. Jak poradzić sobie z uciążliwą teściową i jaką należy obrać taktykę, podpowiadam w artykule.

 • Bądź fair

  Bądź fair

  W żadnym wypadku nie wolno Ci być osobą, która będzie wdawała się w konflikt z teściową w jakikolwiek sposób. Sprzeczki niech Ci się nawet nie marzą. Nie stawiaj na swoim. Nie obwiniaj i nie krytykuj. Tylko takim sposobem wykażesz się najwyższą kulturą i nie pozwolisz na to, by można było zarzucić Ci opryskliwość, brak wychowania i szacunku wobec osoby starszej czy nawet wulgarność. Będąc młodą, nie masz pojęcia, jakimi intrygantkami potrafią być znudzone starsze panie, dla których dobro syna leży ponad wszystkimi innymi dobrami tego świata.

 • Najważniejszy mąż i najbliższa rodzina

  Mając problemy z teściową, kieruj się powyższą zasadą. Prawdziwie kochający Cię mąż powinien wysłuchać tego, co Cię trapi, jak się czujesz i czego się obawiasz. Przekaż mu, że w takim wypadku jest Ci ciężko występować w roli żony i matki. Najlepszym rozwiązaniem jest poważna rozmowa Twojego męża z jego matką, w której przedstawi jej, że zło, które czyni Tobie, dotyka całą rodzinę i jego przede wszystkim.

 • Szczera rozmowa z teściową

  Szczera rozmowa z teściową

  Jeżeli rozmowa męża nie da rezultatów, pokuś się o osobistą konfrontację z teściową. Ważne, by odbyła się ona bez świadków. Pamiętaj o wcześniejszym przygotowaniu się do niej. Zapisz sobie, co najbardziej Cię boli w jej zachowaniu względem Ciebie czy Twojej rodziny, czego nie akceptujesz i jakie masz na to rozwiązania. Swoją teściową poproś o to samo podczas rozmowy. Pamiętaj, by to, co mówisz, przez cały czas brzmiało w duchu dobra dla Ciebie i rodziny, a nie wyglądało jak oskarżenia. Zamiast powiedzieć: „nie chcę, byś była stałym bywalcem w naszym domu każdego dnia”, powiedz: „umówmy się, że będziesz odwiedzała nas w weekend”. Odpierając ataki ze strony teściowej pod kątem złego prowadzenia domu przez Ciebie, powiedz: „moja rodzina jest szczęśliwa i nic jej nie brakuje, a problemy są w każdej”. Intuicyjnie wiedząc, czego Twoja teściowa może użyć podczas waszej konfrontacji, przygotuj ewentualne argumenty na każdy wypadek. Zazdrosne matki bywają bardzo trudne, gdy chce się z nimi dojść do porozumienia.