Zakumaj.pl

Jak wykonać jesienne pierścienie na serwetki?

Jak wykonać jesienne pierścienie na serwetki?

Ozdoby jesienne mogą przybierać różną formę. Najczęściej wycina się liście z papieru i przylepia na okno, wybiera kolorowe obrusy, ustawia w wazonie zebrane w parku kolorowe liście. Poza tymi znanymi ozdobami można pokusić się także o coś nowego i samodzielnie wykonać jesienne pierścienie na serwetki. Będą efektownym dodatkiem w czasie posiłków z rodziną oraz z przyjaciółmi.

 • Co będzie potrzebne?

  Co będzie potrzebne?

  Aby bez problemu stworzyć ładne pierścienie, przyda się komplet odpowiednich elementów, wśród których powinny znaleźć się:

  * 1 rolka po papierze toaletowym,

  * nasiona (słonecznik, gorczyca, pestki dyni, fasola, groch),

  * nożyk,

  * biały klej,

  * farba akrylowa (brązowa, czarna).

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowany tekturowy rulonik pociąć na 3 równe części przypominające pierścienie. Jeśli chce się uzyskać więcej pierścieni na serwetki, wystarczy użyć większej liczby rolek. Wystarczy określić, ile takich ozdób będzie potrzebnych w domu.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Każdy z pierścieni pomalować farbą – czarną albo brązową. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. W miarę możliwości, żeby pierścienie lepiej się prezentowały, można pomalować nie tylko ich zewnętrzną część, lecz również wewnętrzną.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Gdy pierścienie wyschną, można rozpocząć ozdabianie. Pędzelkiem nanosić na tekturę grubą warstwę kleju i przyklejać do niej wybrane nasiona albo ich mieszankę. Ozdobienie może być zarówno czasochłonne, jak i prostsze, w zależności od wybranego wzoru.Można posmarować klejem całą obręcz i posypać ją ziarnami. Jest to stosunkowo łatwe rozwiązanie i pozwala na szybkie ozdobienie wszystkich tekturowych pierścieni. Bardziej skomplikowane jest tworzenie z kleju i ziaren wzorów, np. trójkątów na obręczy. Chcąc uzyskać taki efekt, trzeba nanosić klej oraz ziarenka partiami. Najpierw pędzelkiem nałożyć klej na wybranym fragmencie pierścienia i posypać go pestkami lub gorczycą, pozostawić do wyschnięcia, a następnie dodać kolejny element, aż do ozdobienia całości. Tak wygląda przygotowanie każdego, bardziej skomplikowanego wzoru – trójkątów, kół, kwadratów, pasków. Gdy klej wyschnie, pierścienie można uznać za gotowe. Z pewnością będą prezentować się bardzo efektownie, wprowadzając na stół jesienny klimat.

Wskazówki:

Jeśli chce się dodatkowo zabezpieczyć ziarna na pierścieniu na serwetkę, po przyklejeniu ich warto posmarować je z wierzchu warstwą kleju i poczekać, aż klej zaschnie, robiąc się bezbarwny.