Zakumaj.pl

Jak wykonać kurczaka z wydmuszki?

3.0 (razem głosów: 1)
Jak wykonać kurczaka z wydmuszki?

Wielkanoc to nie tylko ozdabianie pisanek oraz świąteczne potrawy. To również dekoracje, którymi można ozdobić stół albo mieszkanie. Niektóre ozdoby można wykonać z dziećmi, co daje możliwość dobrej, wspólnej zabawy oraz ciekawy efekt końcowy w postaci zwierzątek z wydmuszek.

 • Przydatne materiały

  Przydatne materiały

  Żeby rozpocząć tworzenie kurczaków z wydmuszek, należy przygotować nie tylko miejsce pracy, które warto pokryć starymi gazetami – na wszelki wypadek – ale również niezbędne do wykonania ozdób elementy. Jest to:
  * 5 wydmuszek,
  * kolorowa bibuła,
  * kolorowe sztuczne piórka,
  * klej,
  * nożyczki,
  * wytłaczane pudełko na jajka,
  * papier kolorowy,
  * dziurkacz,
  * wstążka.
  Wydmuszek może być więcej. Ich liczba jest uzależniona od tego, jak dużo kurczaczków chce się mieć do ozdoby mieszkania.

 • Pierwszy etap

  Jeśli wydmuszki przygotowało się wcześniej, można od razu przejść do ozdabiania, lecz jeżeli ma się nadal całe jajka, trzeba pozbawić je zawartości. Wystarczy zrobić dwa nieduże otwory w skorupce – u góry i na dole – a następnie wydmuchać wnętrze ze środka. Gdy białka i żółtka już nie będzie, przemyć ostrożnie skorupkę, pozostawić do wyschnięcia, a gdy wyschnie, ozdabiać.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Z wytłaczanki do jajek należy wyciąć tyle gniazdek, ile jajek się posiada. W każdej zrobić trzy dziurki, przez które będzie można przewlec wstążkę. Wystarczy uciąć 20 cm wstążki, przewlec przez otwór, zawiązać, a następnie związać ze sobą wszystkie luźne końce wstążki tak, żeby można było później zawiesić koszyczek.

 • Trzeci etap

  Z kolorowej bibuły wyciąć po dwa prostokąty do każdej wydmuszki. Nałożyć je w taki sposób, żeby jeden wystawał na boki. Przykleić do dolnej części wydmuszki i włożyć ją do przygotowanego koszyczka. Bibuła powinna wystawać delikatnie poza koszyczek. Ozdobne piórka przykleić z tyłu skorupki.Z kolorowego papieru wyciąć niewielkie dzióbki oraz oczka. Przykleić do skorupki. Gotowe – wydmuszka wygląda jak kurczak, a ozdobę można powiesić na oknie lub na gałązkach w wazonie.