Zakumaj.pl

Jak wykonać śnieżynki z nakrętek?

Jak wykonać śnieżynki z nakrętek?

Dekoracje zimowe są jednymi z najciekawszych, jakie można stworzyć w ciągu całego roku. Ładne śnieżynki ozdabiają okna i mieszkania nie tylko przed świętami, lecz aż do końca lutego, kiedy to pojawiają się pierwsze podmuchy wiosny. Zamiast wykonywać co roku śnieżynki z papieru, dobrze jest spróbować czegoś nowego i zrobić je z nakrętek.

 • Jakich produktów potrzeba?

  Jakich produktów potrzeba?

  Żeby śnieżynka z nakrętek prezentowała się efektownie, trzeba najpierw zadbać o przygotowanie wszystkich potrzebnych elementów. Są to:
  * nakrętki,
  * farba w sprayu (opcjonalnie, złota albo srebrna),
  * klej typu E6000.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Z niewielkich nakrętek zacząć tworzyć śnieżynki. Na początku najlepiej zrobić je „na sucho”, czyli nie sklejać od razu, lecz ułożyć śrubki tak, by wyglądały jak śnieżynki. Na początku można zacząć od malutkich, łatwych do wykonania śnieżynek, a następnie przejść do większych, choć i one nie są najtrudniejsze. Wystarczy jedynie ułożyć 5 małych trójkątów, a następnie ułożyć je w taki sposób, żeby trójkąty stykały się ze sobą brzegami podstawy.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kiedy śnieżynki będą miały już pożądany kształt, przejść do sklejania ich ze sobą. Wiele osób próbuje sklejać nakrętki klejem z pistoletu, jednak nie jest to dobry pomysł. Po kilku dniach klej puści i śnieżynki rozpadną się na kawałki. Polecany klej jest znacznie mocniejszy.

  Po przyklejeniu nakrętek pozostawić je do wyschnięcia na 12 godzin.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Gdy klej dokładnie wyschnie, można pomalować śnieżynki farbą w sprayu – w całości albo częściowo.Gotowe śnieżynki mogą być wykorzystane w różny sposób – jako podstawki pod kubki, jeśli są większe, albo jako ozdobę na choinkę i okno – wystarczy jedynie przez jedną z nakrętek przeciągnąć nitkę lub wstążkę.