Zakumaj.pl

Jak wykonać zaproszenia na Pierwszą Komunię?

Jak wykonać zaproszenia na Pierwszą Komunię?

Wysłanie gościom oficjalnego zaproszenia to bardzo miły gest. Dzięki temu czują się bardziej chciani, jak również mogą zerknąć na niezbędne informacje bez konieczności dzwonienia z pytaniem. Poza tym mogą zachować zaproszenie na pamiątkę. Z tego powodu warto wybrać ładne zaproszenie albo wykonać je samodzielnie.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wbrew obawom nie potrzeba wielu materiałów, żeby wykonać piękne zaproszenie na komunię. Oczywiście, jeżeli zaprasza się więcej niż dziesięć osób, będzie to wymagało nieco pracy, jednak może stanowić również przyjemność oraz ciekawostkę dla dziecka, które może w tym procesie pomagać. Do przygotowania zaproszenia niezbędne są:
  * kilka metrów wstążki o szerokości 1 centymetra,
  * papier ozdobny, biały lub écru,
  * papier ozdobny w kropki,
  * klej,
  * nożyczki,
  * pióro do wypisywania.
  Wykonanie zaproszeń ułatwia posiadanie drukarki, na której można wydrukować część elementów zaproszenia.

 • Krok pierwszy

  Ozdobnego papieru należy zakupić tyle sztuk, ilu gości się przewiduje, chociaż w praktyce warto zakupić 3 – 5 kartek więcej. Dzięki temu w razie ewentualnych błędów będzie zapas do wykorzystania. Na każdej kartce odmierzyć 8 centymetrów od spodu, narysować linię, a następnie odciąć zbędną końcówkę.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Po przygotowaniu wszystkich kartek należy zasiąść przy komputerze i na stronie google.pl wyszukać niewielki symbol komunijny. Może to być krzyż wpisany w koło, który symbolizuje opłatek. Następnie można postąpić na dwa sposoby. Pierwszy to przygotowanie go w programie Word do wydrukowania, tak żeby znalazł się na wierzchu, po prawej stronie każdego zaproszenia. Można również wydrukować tyle symboli, ile zaproszeń, i przyklejać je. Jednak pierwszy sposób jest mniej czasochłonny i czystszy, więc warto z niego skorzystać.

 • Krok trzeci

  Zaproszenia zgiąć delikatnie na pół, żeby utworzył się otwierany kartonik z symbolem na wierzchu. Następnie można przejść do ozdabiania. Z drugiego ozdobnego papieru wyciąć paski o szerokości maksymalnie 3 centymetrów i długości całego zaproszenia. Trzeba je dokładnie przykleić na górze zaproszenia.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Po przyklejeniu ozdób trzeba wyciąć kawałki wstążki i przyklejać je na złączeniu obu papierów, tak żeby dobrze je zakryć. W sklepie z ozdobami można dokupić gotowe kokardki pod kolor wstążki i przykleić je na środku. Warto wybrać taki kolor ozdób, który jest lubiany przez dziecko.Każde zaproszenie docisnąć lekko, a następnie wypełnić informacją o tym, kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość. Można również wydrukować wszystkie dane, lecz trzeba to zrobić przed przystąpieniem do ozdabiania.