Zakumaj.pl

Jak wykorzystać łyżki do przygotowania kuchennej dekoracji?

Jak wykorzystać łyżki do przygotowania kuchennej dekoracji?

Ze starych sztućców metalowych czy plastikowych oraz drewnianych łyżek wykorzystywanych do przygotowywania potraw można wykonać różne ciekawe dekoracje, które bardzo ciekawie ozdobią naszą kuchnię albo inne pomieszczenie w domu. Jest bardzo wiele możliwości aranżacji. Jeden z takich pomysłów prezentujemy w naszym artykule.

 • Dekoracja do kuchni – krok pierwszy

  Dekoracja do kuchni – krok pierwszy

  Przygotowujemy łyżki kuchenne, które wykorzystamy jako dekorację. Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa. Powinny być czyste i nieuszkodzone.

 • Dekoracja do kuchni – krok drugi

  Dekoracja do kuchni – krok drugi

  Udekorujemy łyżki za pomocą techniki decoupage. Użyjemy wydrukowanych w kolorowych magazynach fotografii. Zdjęcia powinny być różne, żeby każda łyżka miała inny charakter. Wybieramy odpowiednią ilość stron ze zdjęciami do naklejenia na łyżkach.

 • Dekoracja do kuchni – krok trzeci

  Odrysowujemy kontury łyżek, dodajemy niewielki margines na oklejenie brzegów i wycinamy z papieru odpowiednie kształty.

 • Dekoracja do kuchni – krok czwarty

  Papier przykleimy do łyżek za pomocą kleju do decoupage. Przed naklejeniem papieru trzeba go lekko zwilżyć, by dał się równo ułożyć na powierzchni.

 • Dekoracja do kuchni – krok piąty

  Wyrównujemy papier, dociskając go za pomocą miękkiej szmatki. Starannie oklejamy brzegi łyżek. Wycinamy otwory w warstwie papieru w tych łyżkach, które je miały, i delikatnie oklejamy krawędzie otworów. W łyżkach cedzakowych delikatnie przekłuwamy dziurki i wciskamy papier do środka na przykład grubszą igłą. Usuwamy wszelkie zmarszczki i zagięcia, delikatnie naciskając zwiniętą szmatką. Trzeba uważać, by nie uszkodzić naklejanego papieru.

 • Dekoracja do kuchni – krok szósty

  Kiedy klej wyschnie, lakierujemy łyżki lakierem bezbarwnym lub specjalnym lakierem do decoupage. Zabezpieczamy brzegi łyżek oraz krawędzie otworów.

 • Dekoracja do kuchni – krok siódmy

  Dekoracja do kuchni – krok siódmy

  Przygotowujemy ładny konar albo korzeń, zabezpieczony przed rozkładem, i lakierujemy go. Kiedy wyschnie, zawiesimy na nim na sznureczkach nasze łyżki. Oryginalna dekoracja do kuchni jest gotowa.