Zakumaj.pl

Jak zrobić kartkę dla mamy z wykorzystaniem bratków?

Jak zrobić kartkę dla mamy z wykorzystaniem bratków?

Święto każdej mamy tuż tuż, więc czas się przygotować. Drobny prezent jest mile widziany, jednak nawet kartka, zwłaszcza własnoręcznie wykonana, ucieszy każdą mamę. Kartka z życzeniami może zawierać różnorodne motywy ozdobne, lecz ze względu na okres, w którym jest Dzień Matki, warto wykorzystać kwiaty. Kolorowe, fascynujące bratki nadadzą się do ozdoby wyśmienicie.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Zanim przejdzie się do tworzenia kartki specjalnie dla mamy, należy przygotować odpowiednie do tego elementy, w tym:
  * suszone bratki,
  * papier techniczny,
  * pędzelek,
  * szczypce,
  * ołówek,
  * klej.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wybierając kolorowy papier techniczny, należy zdecydować się na ulubiony kolor mamy lub na barwę, która podkreśli kolor kwiatów. Wtedy kartka będzie prezentowała się jeszcze ciekawiej. Na chwilę odsunąć kartkę na bok. Jeżeli kartka ma format A4, przyciąć ją w połowie, po czym wybraną połówkę zgiąć w połowie.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Używając szczypiec, sięgnąć po kwiaty. Unosić każdy po kolei, nie kilka naraz i układać je na wcześniej przygotowanej kartce. Należy układać je w taki sposób, żeby tworzyły ciekawą, zamierzoną kompozycję kwiatową. Odrysować kwiaty ołówkiem, znacząc je wzdłuż konturów.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Ponownie używając szczypiec, odłożyć na bok suszone kwiaty. Następnie na tylnej stronie kwiatów przy pomocy pędzelka rozprowadzić klej. Zaraz po nałożeniu kleju na jeden kwiat przyklejać go do tektury. Tak postąpić z kolejnymi, doklejając je do papieru, żeby odtworzyć poprzedni układ roślin. Poczekać, aż dojdzie do dokładnego zaschnięcia kleju, a następnie rozchylić kartkę i wpisać życzenia.W dniu 26 maja mama otrzyma zaskakującą kartkę, jakiej nie ma nikt inny. Gdy doda się do kartki miły drobiazg – również wykonany samodzielnie – mama będzie niezwykle uradowana.