Zakumaj.pl

Pomysły na spędzenie czasu z mamą

Pomysły na spędzenie czasu z mamą

Dzień Matki to idealny moment, żeby dać naszym rodzicielkom coś wyjątkowego. Zazwyczaj kupujemy wówczas pięknie bukiety kwiatów, pyszne czekoladowe praliny czy też drobną biżuterię. Jednak najlepszym upominkiem, jaki możemy wręczyć naszym mamom, jest czas i uwaga, jakie im poświęcimy. Możemy spędzić Dzień Mamy wyjątkowo. Przeczytaj poniższe pomysły i spraw ukochanej osobie miłą niespodziankę.

 • Czas wspomnień

  Czas wspomnień

  Dzień mamy to idealny czas, aby trochę powspominać zarówno jej młode lata, jak i rodzinne przygody oraz anegdoty. Kup ulubione wino twojej mamy, przyrządź dobrą potrawę i otwórzcie album z fotografiami. Mamie na pewno miło będzie poopowiadać ci o swoich pierwszych przyjaźniach, miłościach oraz rozczarowaniach. Taki wieczór z pewnością zbliży was do siebie, zwłaszcza jeśli nie macie zbyt wielu okazji, żeby porozmawiać.

 • Zakupy

  Każda kobieta lubi robić zakupy, zwłaszcza w towarzystwie drugiej kobiety – powierniczki i najlepszego doradcy. Zabierz więc swoją mamę do dużego centrum handlowego, gdzie będziecie mogły spędzić wiele godzin, chodząc po drogeriach, sklepach odzieżowych oraz sklepach z akcesoriami domowymi. Nie musicie wiele kupować, zwłaszcza jeśli nie możecie pozwolić sobie na wydatki. Wystarczy spacer po sklepach i wspólne przymierzanie ciuchów – to da wam dużo radości. A potem pójdźcie na pyszne i duże lody, nie dbając zupełnie o kalorie.

 • Uroczysta kolacja

  Uroczysta kolacja

  Możesz wyprawić uroczystą kolację na cześć twojej mamy. Niech będzie to dla niej niespodzianką. Szczegóły ustal z rodzeństwem albo twoim tatą i przygotujcie ulubione dania mamy. Możesz również zaprosić jej przyjaciółkę albo innych krewnych. Daj mamie odczuć, że jest wyjątkowa i powinna świętować swój wyjątkowy dzień.

 • Drobne przyjemności

  Drobne przyjemności

  Jeśli masz trochę wolnej gotówki i chciałabyś przeznaczyć ją na prezent dla mamy, możesz zabrać ją do kosmetyczki lub salonu odnowy biologicznej. Taka drobna przyjemność na pewno przyda się twoje rodzicielce – będzie mogła się zrelaksować, zapomnieć o troskach i pozwolić się rozpieszczać. Masaż ją zrelaksuje, a manicure pozwoli ponownie odkryć w sobie atrakcyjną kobietę.

 • Kino

  Twoja mama z pewnością nie ma zbyt wielu okazji i przyjaciół, z którymi mogłaby się wybrać do kina. Obecnie jest wiele kin, które oferują także starszy repertuar, więc możesz zabrać ją na jakiś klasyk z jej młodości – na pewno z chęcią obejrzy go na dużym ekranie. Możecie przez tych kilka godzin zachowywać się jak dwie przyjaciółki-nastolatki: kupcie colę i popcorn, a po seansie udajcie się na pizzę.