Zakumaj.pl

Sprawdzone domowe sposoby na wybielenie paznokci

Sprawdzone domowe sposoby na wybielenie paznokci

Zdrowe paznokcie są gładkie, różowe, zakończone jasnym półksiężycem, który podwaja ich urodę. Niestety, nawet jeżeli paznokcie są teoretycznie zdrowe – nie łamią się, nie mają na sobie żadnych plamek zwiastujących chorobę – nie posiadają ładnego koloru. Może być to spowodowane nadużywaniem lakierów do paznokci, paleniem papierosów, grzybicą. Pożółkłe albo brązowe paznokcie są problemem ze względu na dyskomfort, który budzą u ich posiadacza. Pojawiają się kompleksy, niechęć do podawania ręki innym oraz dyskomfort spowodowany patrzeniem na własne dłonie. Żeby nie dopuścić do pogorszenia się stanu paznokci, warto spróbować wybielić je domowym sposobem.

 • Kwasek cytrynowy

  Kwasek cytrynowy

  Kwasek cytrynowy w proszku może poprawić wygląd paznokci. Aby poprawnie go użyć, potrzebna jest jeszcze stara szczoteczka do zębów oraz odrobina wody. Trochę proszku wysypać na szczoteczkę, zwilżyć ją, a następnie szorować nią paznokcie przez 30 – 40 sekund. Po wykonaniu tego na wszystkich paznokciach spłukać je chłodną wodą. Gdy dłonie będą już osuszone, konieczne jest wtarcie w nie oraz w paznokcie kremu z witaminami.

 • Cytryna

  Takie same właściwości w wybielaniu paznokci, jak kwasek cytrynowy, ma cytryna. Do przeprowadzenia wybielającego zabiegu potrzebny są 2 grube plasterki cytryny. Na początku wystarczy wbić w miąższ wbić czubki paznokci i potrzymać je tak przez 30 sekund, następnie wbić paznokcie głębiej, tak aby całe zostały objęte cytrynowym sokiem. Wytrzymać przez 60 sekund, po czym wyjąć paznokcie z cytryny. Już jeden zabieg powinien poprawić wygląd paznokci, lecz w razie potrzeby można wykonać go ponownie.

 • Ciepłe mleko

  Ciepłe mleko

  Mleko wpływa pozytywnie na dłonie, w tym także na paznokcie. Wystarczy podgrzać – ale nie gotować – 1 szklankę mleka. Przelać do miski i moczyć w napoju paznokcie przez 1 – 2 minuty.

 • Woda utleniona

  Woda utleniona

  Również woda utleniona ma działanie rozjaśniające, z czego warto skorzystać. Wystarczy nalać ją na płatek kosmetyczny i przecierać paznokcie w taki sam sposób, w jaki zmywa się lakier z paznokci. Wystarczy jeden zabieg, aby paznokcie były znacznie jaśniejsze. Jest to metoda prosta i bardzo szybka.

 • Proszek do prania

  Proszek do prania

  Gdy inne metody nie działają, można sięgnąć po sposób bardziej radykalny, mianowicie po proszek do prania. Należy zmieszać 1 łyżeczkę proszku z wodą, wymieszać, a w powstałym specyfiku zamoczyć paznokcie na 1 – 2 minuty. Po wykonaniu zabiegu osuszyć dłonie oraz natrzeć paznokcie kremem z dużą ilością witamin. Jeżeli samo moczenie nie daje oczekiwanego efektu, można pocierać paznokcie szczoteczką.