Zakumaj.pl

Jak zrobić ładny jesienny wieniec?

Jak zrobić ładny jesienny wieniec?

Jesienne ozdoby czas zacząć! Skoro jesień już za progiem, można rozpocząć ozdabianie mieszkania czy pokoju kolorowymi dodatkami. Jednym z nich może być jesienny wieniec, bardzo dobrze prezentujący się nie tylko na drzwiach, ale również na oknach. Jak go zrobić, dowiesz się z poniższego artykułu. Sprawdź.

 • Jakie rzeczy są potrzebne?

  Jakie rzeczy są potrzebne?

  Przed przystąpieniem do wykonywania wieńca trzeba zebrać potrzebne rzeczy, żeby mieć wszystkie pod ręką i nie szukać ich po całym mieszkaniu. Do niezbędnych elementów należą:

  * kolorowa wycinanka lub kolorowy papier (czerwony, żółty, pomarańczowy, brązowy, zielony),

  * nożyczki,

  * klej,

  * ołówek,

  * sznurek cienki.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Wykonywanie wieńca jesiennego trzeba zacząć od odrysowania swoich dłoni na papierze. Nie jest konieczne robienie w tym celu szablonu, wystarczy przykładać rękę do odpowiedniego koloru i odrysować. Jeżeli pracuje się nad wieńcem z dzieckiem, niech ono odrysowuje swoje dłonie. Docelowo potrzebne jest posiadanie 3 dłoni z każdego z przygotowanych kolorów.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Wszystkie odrysowane dłonie wyciąć wzdłuż ołówkowych linii. Gdy będą już luzem, odsunąć resztki papieru na bok i zacząć formować okrąg, czyli przyszły wieniec. Papierowe dłonie powinny lekko stykać się ze sobą – każda z tą, obok której leży.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Na te części papieru, które stykają się ze sobą, nanosić klej, żeby kolorowe fragmenty mogły się połączyć ze sobą. Z resztek papieru, który został po wycięciu szablonu dłoni, wyciąć niewielkie listki, a w razie większych chęci jeszcze żołędzie. Nakleić oba dodatki na wieniec z dłoni w dowolnych miejscach, urozmaicając tym samym jego wygląd. Na zakończenie wyciąć z kawałka papieru paseczek i posmarować klejem na obu końcach – bez środka – przykleić go z tyłu i przeciągnąć przez środek nitkę, dzięki której możliwe będzie zawieszenie wieńca w dowolnym miejscu. Ozdoba jest gotowa.