Zakumaj.pl

Jak zrobić ładny pierścionek z koralików?

Jak zrobić ładny pierścionek z koralików?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, z czego zrobić ozdobę, jakiej nie ma nikt inny, zwróć uwagę na koraliki. Z powodzeniem można powiedzieć, że nigdy nie wychodzą z mody i ich używanie jest zawsze tak samo na czasie. Poza naszyjnikami, z koralików można wykonać także ładnie prezentujący się pierścionek.

 • Co będzie potrzebne?

  Co będzie potrzebne?

  Nie trzeba obawiać się, że zrobienie pierścionka z koralików wymaga przygotowania wielu sprzętów, w tym sprzętów jubilerskich. Niezbędne są do tego jedynie:

  * małe koraliki,

  * 1 – 2 duże koraliki,

  * żyłka,

  * szczypce,

  * kombinerki.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Koraliki mogą mieć dowolną barwę, być plastikowe, szklane, połyskujące, w zależności od własnych upodobań. To samo dotyczy dużych koralików. Ozdoby nawijać na dłuższy kawałek żyłki, dzięki czemu pierścionek będzie grubszy, a nie cieniutki i ledwo widoczny.Sięgnąć po żyłkę i zacząć nawlekać na nią małe elementy. Na razie nie trzeba ściskać ich przesadnie mocno.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  W czasie nawlekania dodać również duże koraliki, dodając je pomiędzy pozostałe koraliki, żeby dobrze się trzymały. Najlepiej będą prezentowały się na środku, stając się wyrazistym punktem ozdoby. Po nałożeniu koralików na żyłkę ścisnąć je mocno – uważać, żeby nie zranić się żyłką.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Przyłożyć żyłkę z koralikami do palca, odmierzając rozmiar pierścionka. Jeżeli koralików jest za mało, dodać jeszcze kilka, jeżeli za dużo, odjąć je. Ścisnąć jeszcze raz, gdy jest taka potrzeba, i zawiązać supeł z żyłki. Zrobiony supeł najlepiej ukryć pod większym koralikiem, po czym przyciąć nadmiar żyłki. Tak wykonany pierścionek jest gotowy do noszenia. Jeśli Ci się spodoba, możesz zrobić więcej podobnych ozdób – na każdy dzień tygodnia po jednej.