Zakumaj.pl

Jak zrobić oryginalne kolczyki z nakrętek?

Jak zrobić oryginalne kolczyki z nakrętek?

Własnoręcznie robione kolczyki są obecnie bardzo popularne i niemal każdy przynajmniej raz próbował swoich sił, chcąc sprawić sobie ciekawą biżuterię. Zazwyczaj robi się kolczyki z kolorowych koralików, jednak nie jest to jedyny sposób. Bardzo ciekawy efekt daje również zrobienie ich z nakrętek.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie kolczyków z nakrętek jest możliwe po uprzednim przygotowaniu wszystkich potrzebnych do tego rzeczy. Są to:

  * 12 nakrętek (złotych albo srebrnych),

  * 22 kółka zaciskowe,

  * 2 haczyki do kolczyków,

  * metalowy łańcuszek (2 x 3 cm),

  * płaskie obcążki,

  * obcążki z okrągłymi szpicami.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Otworzyć pierwsze z kółeczek zaciskowych. Na kółeczko nałożyć 2 nakrętki, po czym zacisnąć je tak mocno, jak tylko się da. Dobre dopasowanie nakrętek i kółeczka sprawi, że pomiędzy nimi nie będzie zbyt wiele miejsca albo w ogóle go nie będzie.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Do pierwszych dwóch nakrętek dodać kolejne kółeczko zaciskowe i nakrętkę. Ścisnąć. Po kolei, bez pośpiechu dodawać kolejne nakrętki, układając je w taki sposób, żeby stworzyć ładny, równy trójkąt. Powinien składać się z 6 nakrętek połączonych jedna z drugą cienkimi kółeczkami.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Wziąć do ręki kolejne kółeczko zaciskowe i rozszerzyć je przy pomocy szczypiec. Nawlec na nie łańcuszek, po czym tak przygotowane kółeczko zaczepić o jedną z narożnych nakrętek stworzonego wcześniej trójkąta. Bardzo mocno zacisnąć kółko, żeby łańcuszek nie zdołał się ześlizgnąć. Na cienki łańcuszek nawlec haczyk do kolczyka, po czym drugą końcówkę łańcuszka przewlec przez kolejne kółeczko, a kółeczko przez nakrętkę na drugim końcu. Dzięki temu stworzy się atrakcyjne mocowanie kolczyka, które samo w sobie będzie wglądało jak ozdoba.Tak przygotowane kolczyki nadają się na dowolne wyjścia, okazje i pasują do wielu strojów, więc można nosić je często oraz z dumą jako własny produkt.