Zakumaj.pl

Jak zrobić pyszną sałatkę z rukoli i ryżu?

Jak zrobić pyszną sałatkę z rukoli i ryżu?

Rukola jest bardzo popularnym rodzajem sałaty, który nadaje się przede wszystkim do sałatek. Jeżeli jest się na diecie, warto do obiadu albo na kolację zrobić smaczny, lekki posiłek właśnie z wykorzystaniem zielonego przysmaku. Oto sprawdzony przepis, idealny na zimę i na lato.

 • Jakich składników potrzeba?

  Jakich składników potrzeba?

  Wykonanie smacznej sałatki jest możliwe, jeżeli przygotuje się świeże i dobrej jakości składniki spożywcze, w tym:
  * 1 garść rukoli,
  * 3 łyżki ryżu brązowego,
  * 3 łyżki kukurydzy,
  * 1 łyżka jogurtu,
  * 1 łyżeczka majonezu,
  * 1/2 czerwonej papryki,
  * pieprz.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Ryż brązowy ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, tak aby był sypki. Nie powinien być zbyt rozgotowany, żeby nie sklejał się w grudki.Rukolę dokładnie umyć pod zimną wodą i położyć na półmisku albo w małej misce. Jeżeli chce się uzyskać większą ilość przysmaku, niezbędne jest podwojenie, a nawet potrojenie ilości składników.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Lekko ostudzony ryż położyć na rukolę. Paprykę czerwoną umyć, przekroić na pół i wyciąć gniazdo nasienne. Umyć środek, żeby pozbyć się ziarenek, po czym pokroić 1/2 czerwonej papryki na paski. Wrzucić do sałatki. Majonez i jogurt wymieszać, polać sałatkę. Doprawić pieprzem, a następnie delikatnie wymieszać.Podawać ją z chlebem albo z gotowanym kurczakiem, tuż po przygotowaniu lub po schłodzeniu przez 10 – 15 minut w lodówce. Smacznego!