Zakumaj.pl

Jak zrobić shake bananowy na wieczór?

Wymagany czas: 15 min.
Jak zrobić shake bananowy na wieczór?

Gdy dzieci pójdą spać, rodzice mają prawo do czasu tylko dla siebie. Większość z nich z chęcią urozmaica sobie spokojne godziny albo rozmową, albo gorącą kąpielą, albo przyjemnym w smaku drinkiem. Wypróbowując kolejne smaki drinków, ciągle poszukuje się czegoś nowego. W drinku z bananami takich nowości, zwłaszcza smakowych, jest wiele, dlatego zachęcamy do wypróbowania sprawdzonego przepisu.

 • Jakich składników potrzebujesz?

  Jakich składników potrzebujesz?

  Jak zawsze, przygotowanie dobrego dania oraz napoju wymaga zebrania odpowiednich składników, pomiędzy którymi powinny znaleźć się:

  * 100 g czekolady białej,

  * 3 banany,

  * 1 cytryna,

  * 0,5 szklanki mleka,

  * 5 łyżek mleka,

  * 1 szklanka z likieru z białej czekolady,

  * prażone migdały.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Do szerokiego kubeczka wsypać czekoladę białą startą, połamaną lub posiekaną na kawałeczki ostrym nożem. Następnie postawić garnek w naczyniu z parującą, wrzącą wodą i mieszać czekoladę z mlekiem aż do uzyskania jednolitej konsystencji płynu. Zamiast mleka można użyć śmietany kremówki.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Po rozpuszczeniu się czekolady w mleku można przejść do kolejnego etapu, jakim jest dodanie go przyszłego koktajlu 1/2 szklanki mleka albo śmietany, i zamieszać wszystko łyżką. Dopiero po tym etapie można przelać miksturę do blendera, żeby wszystko łatwiej mieszało się ze sobą.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Wszystkie banany obrać ze skórki. Posiekać je na plasterki lub mniejsze kawałeczki. Wrzucić je do blendera, dzięki czemu całość będzie miała egzotyczny smak, a nawet aromat. Dodać do nich sok wyciśnięty w tym momencie z jednej cytryny. Zacząć mieszać w blenderze banany z cytrynowym sokiem, na koniec dolać mieszankę składników, miksując do uzyskania idealnie gładkiej konsystencji.Tak przygotowanym napojem można uzupełnić do połowy wszystkie przygotowane wcześniej szklanki, a następnie dopełnić całość likierem. Dodać słomki oraz popijać, delektując się bananowo-czekoladowym smakiem na języku.