Zakumaj.pl

Jak zrobić terraria ze słoików na Halloween?

Jak zrobić terraria ze słoików na Halloween?

Zwykłe słoiki po przetworach niekoniecznie muszą być bezużyteczne, gdy przestaniesz przechowywać w nich żywność. Wraz ze zbliżającym się Halloween możesz nieco rozbudzić swoją kreatywność. Wykorzystaj rzeczy codziennego użytku, które przestały być przydatne, i zamień je w niezwykle ciekawe dekoracje. Co możesz zrobić? Wyczaruj ze zwykłych, nikomu niepotrzebnych słoików przerażające terraria. Jak to zrobić? Wystarczy kropla kleju, nieco farby, parę gumowych pająków albo figurka kruka. Możesz również dodać do tej listy inne ozdoby, które przyjdą ci na myśl. Popuść wodze fantazji, daj się ponieść swojemu wyczuciu smaku. Tak naprawdę nie trzeba zbyt wiele, by przygotować takie niezwykle ciekawe dekoracje. Efekty twojej pracy mogą być zaskakujące. O tym, jak dokładnie postępować, przeczytasz w dalszej części tego artykułu. Nie zwlekaj więc, zapoznaj się z tą instrukcją i przejdź do działania.

 • Przygotowanie

  Pracę nad terrariami rozpocznij od przygotowania słoików. Umyj je dokładnie. Jeżeli znajdują się na nich jakieś naklejki albo resztki kleju, namaczaj je przez około 20 minut w ciepłej wodzie. Później zdrap je przy pomocy myjki do mycia naczyń z niewielką ilością płynu. Gdy skończysz je myć, dokładnie wytrzyj każdy z nich – koniecznie muszą być suche.

 • Mocowanie patyków

  Teraz przyszła kolej na wybranie odpowiednich patyków. Najlepsze będą takie, które są grube i rozgałęzione. Powinny mieć wysokość nieco mniejszą od długości słoika, w którym chcesz je umieścić. Przyklej każdy z nich do zakrętki przy pomocy kleju na gorąco.

 • Dekorowanie gałązek

  Sprawdź, czy gałązka zmieści się w słoiku. Jeżeli nie, przytnij nieco drewienka. Gdy zyskasz pewność, że uda ci się ją ponownie włożyć do szklanego pojemnika, przejdź do kolejnego etapu. Jest nim ozdabianie gałązek. Umieść na każdej z nich pająki albo inne dekoracje, które akurat przyszły ci na myśl. Potem przyklej je w wybranym przez siebie miejscu.

 • Malowanie gałązek

  Sięgnij po białą farbę w sprayu i spryskaj nią przyozdobione wcześniej gałązki. Pamiętaj o tym, by malować je w dobrze wentylowanym pomieszczeniu albo na zewnątrz. Dzięki temu nie nawdychasz się szkodliwych oparów. Gdy skończysz, pozostaw je do całkowitego wyschnięcia.

 • Ozdabianie największego słoika

  Najgrubsza z gałązek powinna trafić do słoika, który ma największe rozmiary. To właśnie do jej ozdobienia potrzebna ci jest czarna farba. Najpierw przyklej ją do nakrętki, a potem spryskaj je obie bardzo dokładnie dokładnie. Potem pozostaw drewienko do całkowitego wyschnięcia.

 • Mocowanie kruka

  Wybierz miejsce, w którym umieścisz kruka. Następnie nałóż odrobinę kleju na gorąco na figurkę i przytwierdź ją w wybranym punkcie.

 • Układanie mchu

  Układanie mchu

  Praktycznie jesteś już na samym końcu pracy związanej z tworzeniem ozdób. Pozostało ci wyłożenie miejsc wokół gałązek mchem. Posmaruj wnętrze zakrętek klejem, a potem dołóż do niego po kawałku mchu. W ten sposób udekoruj każdą z zakrętek.

 • Zamykanie terrariów

  Zamykanie terrariów

  Na koniec bardzo ostrożnie odwróć słoiki do góry dnem. Cały czas zachowując najwyższą ostrożność, nałóż je po kolei na przygotowane dekoracje i zakręć każdy z nich. I to już wszystko – terraria są gotowe. Teraz pozostało już tylko znaleźć im odpowiednie miejsce w mieszkaniu.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania tych ozdób będą ci potrzebne:

słoiki

klej na gorąco

mech

plastikowe albo gumowe pająki

patyki

biała i czarna farba w sprayu

figurka kruka