Zakumaj.pl

Jaki strój wybrać na zakończenie roku szkolnego?

5.0 (razem głosów: 1)
Jaki strój wybrać na zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego, nawet jeżeli nie odbywa się na auli i nie poprzedzają go występy, jest istotną uroczystością. Zamyka wiele miesięcy nauki. Dla niektórych jest to koniec pewnego etapu w życiu – koniec podstawówki, gimnazjum, liceum – więc tym bardziej trzeba to uczcić. Strój powinien być dopasowany do uroczystości, dlatego warto kierować się kilkoma zasadami. Oto one.

 • Dopasowanie do pogody

  Dopasowanie do pogody

  Zakończenie roku szkolnego ma miejsce pod koniec czerwca. Ze względu na to może się wydawać, że pogoda tego dnia będzie zachwycająca, lecz to niekoniecznie musi się sprawdzić. Najlepiej dzień wcześniej sprawdzić, np. na stronie internetowej, jaka pogoda jest przewidywana. Wcześniejsze ciepło może zmienić się w chłód, a nawet całodniowe opady. Dobrze mieć to na uwadze, wybierając strój i zdecydować się na zabranie ze sobą parasolki, jeżeli przewidywane są opady.

 • Stosowny ubiór

  Zakończenie roku to oficjalna uroczystość związana z rozdaniem dokumentów państwowych, jakimi są świadectwa. Ubiór powinien być dopasowany do tego i stonowany. Suknia pasująca na sylwestra lub wesele, ozdobna i pełna cekinów to niekoniecznie dobry strój na uroczystość szkolną. Podobnie niezbyt dobrze prezentują się wytarty dres, dżinsy albo sukienka, którą zakłada się, wychodząc po zakupy do osiedlowego sklepu.

 • Dobre kolory

  Dobre kolory

  Najlepszymi kolorami ubrań są oczywiście biel i czerń – eleganckie i uniwersalne. Poza nimi dobrze sprawdzi się również beżowy, szary, grafitowy. Jednak niekoniecznie trzeba wybierać nudę i jednolitość. Czarno-białe kropki albo spódnica w ciemną kratkę także zaprezentują się odpowiednio.

 • Ciekawe dodatki

  Ciekawe dodatki

  Nikt nie mówi, że strój na zakończenie szkoły musi być zupełnie pozbawiony dodatków. Kolczyki, bransoletka, wisiorek – to wszystko jest dozwolone i niekoniecznie musi być gładkie i eleganckie. W takich drobiazgach można zaszaleć kolorystycznie, wybierając czerwienie, zielenie, błękity.Dobrze sprawdzą się również kolorowe opaski, które nadadzą każdemu strojowi więcej charakteru.

 • Coś na nogi

  Coś na nogi

  Pojawienie się na rozdaniu świadectw z gołymi nogami jest dużym nietaktem. Cienkie rajstopy zamiast gołych nóg to obowiązek, jednak jeżeli jest gorąco, nie ma się ochoty zakładać takich dodatków.Jest na to sposób – podkolanówki. Czarne, białe, szare, do kolana, nieco dłuższe, świetnie komponują się z niemal każdą sukienką oraz spódnicą. Są wyjątkowo modne i wylansowane przez Azjatki, które uważają je za nieodłączny dodatek do każdej spódnicy. Poza tym po zakończeniu uroczystości i wyjściu ze szkoły można je bez problemu zdjąć.