Zakumaj.pl

Jakie aplikacje na telefon przydadzą ci się w podróży?

Jakie aplikacje na telefon przydadzą ci się w podróży?

Podróżowanie było przyjemną formą spędzania czasu już od niepamiętnych wieków, lecz wraz z rozwojem techniki zmienia się forma i sposób, w jaki to robimy. Jeszcze nie tak dawno postawą podróży była dobra papierowa mapa, co dzisiaj nie jest już takie oczywiste. W sukurs przychodzi nam elektronika, która daje nam bardzo wiele nowych możliwości. Co więcej, mamy te wszystkie rzeczy cały czas pod ręką, bowiem znajdują się one w smartfonie, na który możemy je sobie za darmo pobrać. Czym warto się zainteresować?

 • Nawigacja satelitarna

  Nawigacja satelitarna

  Dobra papierowa mapa bywa bardzo przydatna, lecz dlaczego by nie skorzystać z darmowej nawigacji? Dzięki niej podróż samochodem może być znacznie wygodniejsza. Wystarczy wpisać cel naszej podróży i gotowe. Bez kupowania specjalnej nawigacji ani męczenia się z papierowymi mapami. Wszystko w naszym telefonie. I to za darmo!

 • Rozkład jazdy

  Jesteś w obcym mieście i musisz podróżować komunikacją miejską? Nic prostszego. Wystarczy, że pobierzesz aplikację z rozkładem jazdy w danym mieście, a nie będziesz musiał pytać przechodniów, jak dostać się na drugi koniec miasta. Wpisujesz miejsce, w którym się znajdujesz oraz cel podróży i pokazują ci się dostępne połączenia wraz z dokładnym rozkładem jazdy, czasem podróży oraz przystankami pośrednimi. Nic prostszego.

 • Latarka

  Zdarzyło ci się kiedyś wymieniać bezpiecznik albo żarówkę w samochodzie w całkowitej ciemności? To z pewnością nie jest przyjemne zadanie. Byłoby łatwiejsze, gdybyś miał przy sobie latarkę. Nie jest ona obowiązkowym wyposażeniem samochodu, więc nie zawsze mamy ją w schowku, ale od czego mamy w końcu telefon? Jeśli posiadasz smartfona z lampą błyskowa, możesz pobrać aplikację, która umożliwi ci używanie tej lampy jako latarki. Uwierz, że potrafi dać naprawdę mocne światło i z pewnością ci się przyda.

 • Baza hoteli

  Baza hoteli

  Nie ma chyba nic gorszego w spontanicznym podróżowaniu niż szukanie hotelu w deszczu, gdy padamy z nóg. Co więcej, nie zawsze przez to trafiamy dobrze. Dużo łatwiej byłoby skorzystać z aplikacji, która ma w swojej bazie wiele hoteli i wybierze dla ciebie najkorzystniejszą ofertę noclegu. Kilka kliknięć i gotowe. Zaoszczędzisz czas, nerwy i oczywiście pieniądze.

 • Gdzie znajdę rozrywkę?

  Jeśli znaleźliśmy już hotel, to teraz czas znaleźć miejsce, w którym się odrobinę rozerwiemy. Posłużą ci do tego aplikacje, które umożliwią wyszukiwanie różnego rodzaju miejsc, nie wszystkich oczywiście związanych z rozrywką. Dzięki nim znajdziesz wiele ważnych punktów, począwszy od pubu, w którym będziesz mógł się napić dobrego piwa, przez zabytki, aż po tanie stacje benzynowe.