Zakumaj.pl

Jakie są naturalne sposoby farbowania włosów?

Jakie są naturalne sposoby farbowania włosów?

Wiedziałaś o tym, że można wykorzystać do koloryzacji włosów naturalne produkty? Są one dużo zdrowsze. Sztuczne produkty szkodzą twoim włosom, dlatego powinnaś je wyeliminować. Zastosuj coś, co zapewni ci piękny wygląd, a nie zaszkodzi twoim włosom. W tym artykule znajdziesz cenne rady i wskazówki, jak to osiągnąć.

 • Rumianek z cytryną

  Rumianek z cytryną

  Przygotuj sobie miskę i wlej do niej trzy szklanki rumianku i jedną szklankę soku z cytryny. Powstałą mieszanką masuj włosy przez około 5 minut. Sprawdź efekt. Jeżeli nie jesteś zadowolona, zastosuj zabieg jeszcze raz. Zalecane jest stosowanie kilka razy w tygodniu. To jest farba do blond włosów.

 • Jogurt i cynamon

  Jogurt i cynamon

  Do tej naturalnej farby będziesz potrzebowała 20 dkg jogurtu naturalnego i i 4 łyżki stołowe cynamonu. Wymieszaj te składniki ze sobą. Maseczkę nałóż na włosy i masuj je około 5 minut, a następnie pozostaw na włosach na 30 minut. Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt, nałóż na głowę ręcznik. Farba przeznaczona jest dla blondynek. Dzięki niej można w naturalny sposób rozjaśnić kolor włosów.

 • Cytryna

  Cytryna

  Do rozjaśniania włosów użyj cytryny. Jak to zrobić? Bardzo łatwo. Umyj włosy, tak jak zawsze to robisz. Przygotuj pół szklanki soku z cytryny i po umyciu włosów wylej na nie sok. Następnie połóż się na słońcu na 20 minut, najlepiej do całkowitego wyschnięcia włosów. W ten sposób uzyskają one naprawdę jasny kolor, bez żadnych sztucznych specyfików. Naturalność jest zdrowsza.

 • Kawa i herbata

  Kawa i herbata

  Teraz coś dla ciemnych włosów. Do koloryzacji możesz wykorzystać kawę. Wystarczy, że zaparzysz kilka szklanek. Poczekaj, aż wystygnie i namocz nią włosy. Potrzebny ci będzie czepek lub ręcznik, by je zawinąć. Maskę trzymaj na włosach przez 20 minut. Po tym czasie możesz ją spłukać. Jeżeli chcesz uzyskać lepszy rezultat, możesz powtórzysz proces. Czarna herbata też pomoże ci uzyskać lepszy kolor włosów. Zrób wszystko tak, jak w przypadku kawy. Zaparz herbatę i namocz włosy. Trzymaj tak przygotowaną maskę przez około 20-30 minut. Herbata i kawa mogą nadać wspaniałą barwę twoim włosom. Skorzystaj z tych wskazówek, a na pewno będziesz zadowolona.

 • Szałwia

  Szałwia

  Do ciemnych włosów możesz użyć szałwii. Wstaw wodę. Kiedy zacznie się gotować, wrzuć do niej połowę szklanki suszonej szałwii. Potem musisz ostudzić wywar i namoczyć nim włosy. Maseczkę pozostaw na włosach 30-35 minut. Możesz być pewna, że efekt będzie niesamowity. Jeżeli chcesz utrzymać uzyskane rezultaty, stosuj podaną maseczkę regularnie. Dzięki temu możesz zawsze cieszyć się cudownym wyglądem i wzmocnioną barwą włosów.