Zakumaj.pl

Jakie zabawy zorganizować na urodziny dziecka?

Jakie zabawy zorganizować na urodziny dziecka?

Dziecięce przyjęcie urodzinowe zmusza rodziców solenizanta do opanowania gromadki dzieciaków. Sam tort, odpakowywanie prezentów oraz jedzeniowe atrakcje to za mało. Dzieci trzeba zająć czymś jeszcze, w przeciwnym razie będą w stanie biegać po całym domu, samodzielnie wymyślając zabawy, które zmienią mieszkanie w istną dżunglę. Zabałaganioną dżunglę. Lepiej mieć nad tym kontrolę poprzez przygotowanie zabaw, które spodobają się wszystkim dzieciakom.

 • Zamiana w posągi

  Zamiana w posągi

  Do tej zabawy potrzebna jest przede wszystkim muzyka oraz miejsce w pokoju, które będzie służyło jako parkiet. Podczas włączonej piosenki dzieci mają za zadanie tańczyć, a gdy nastąpi nagła pauza, zatrzymać się w ostatniej pozie przez 10 sekund. Jeśli komuś nie uda się utrzymać równowagi albo poruszy się, wówczas musi oddać fant, który potem trzeba wykupić.

 • Pudełko wyzwań

  Pudełko wyzwań

  Aby zabawić się w pudełko wyzwań, trzeba jeszcze przed imprezą przygotować pudełko – zwykłe tekturowe z wieczkiem – oraz kartki z zadaniami. Przy ich tworzeniu powinno pomagać dziecko, w końcu to jego urodziny.W czasie zabawy znów będzie niezbędna muzyka. Tym razem wszyscy mali goście tańczą razem w kółeczku, podając sobie pudełko z karteczkami. W momencie gdy muzyka milknie, osoba, która trzyma pudełko, wyciąga z niego zadanie i musi je wykonać. Zadania mogą być bardzo różnorodne, np. powiedz wiersz, zaśpiewaj piosenkę, zrób straszną minę.

 • Bieg na gazetach

  Szykując dziecięce urodziny, trzeba przygotować miejsce dla dzieci, więc zabawy ruchowe spokojnie się udadzą. Jedną z nich jest bieg, a dokładniej wyścig na gazetach. Należy ustawić dzieci w rzędzie i każdemu wręczyć dwa kawałki gazet. Dzieci podkładają je sobie pod stopy i na znak „start” suną w nich prosto do ściany naprzeciwko. Osoba, której zsunie się noga z gazety, musi zacząć bieg od linii startu. Podczas tej zabawy jest dużo śmiechu oraz wywrotek.

 • Szalone jedzenie

  Szalone jedzenie

  Zazwyczaj mówi się dzieciom, żeby nie bawiły się jedzeniem, jednak w czasie urodzin można od tego odstąpić. Należy przygotować różne smakołyki i zaproponować dzieciom, żeby zjadły je w szalony sposób, tj. bez używania rąk, tylko językiem, żeby chwytały ciastka łyżeczkami albo dwoma zapałkami. Wszystkie sposoby dozwolone, choć trzeba obserwować całą gromadkę, żeby przypadkiem któreś z dzieci nie zaczęło się krztusić.

 • Wspólna bajka

  Wspólna bajka

  Nie wszystkie zabawy na dziecięcym przyjęciu muszą być szalone. Przydadzą się również spokojniejsze. Wszystkie dzieci powinny usiąść na dywanie, najlepiej wkoło. Rodzic siada razem z nimi, rozpoczynając opowiadanie bajki, początek może być standardowy: dawno temu w... Po powiedzeniu pierwszych kilku zdań pałeczkę przejmuje dziecko siedzące po lewej stronie i stopniowo każdy dokłada 2 – 3 zdania od siebie. Z pewnością wyjdzie z tego fascynująca historia.