Zakumaj.pl

Kanapka-czarownica dla dziecka – jak ją zrobić?

Kanapka-czarownica dla dziecka – jak ją zrobić?

Dzieci lubią wyjątkowe jedzenie i chętniej wtedy sięgają po posiłek, nawet z warzywami. Rodzice niejadka muszą się niejednokrotnie natrudzić, żeby dziecko zjadło cokolwiek, jednak jest na to sposób – kanapki tematyczne. Ze względu na nadchodzące Halloween proponujemy kanapkę jednocześnie straszną i interesującą, która pozwoli maluchowi poczuć dreszczyk emocji, a potem ją zjeść.

 • Potrzebne składniki spożywcze

  Potrzebne składniki spożywcze

  Zgrabną kanapkę przypominającą czarownicę można szybko zrobić, jeśli wcześniej przygotuje się niezbędne składniki, czyli:
  * 2 kromki chleba ciemnego,
  * 2 kromki chleba białego,
  * marchewkę,
  * jabłko zielone,
  * oliwki faszerowane papryką,
  * ser żółty,
  * szynkę,
  * serek naturalny do smarowania.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Ułożyć kromki białego pieczywa jedna na drugiej. Ostrym nożem wyciąć z nich głowę czarownicy, która ma spiczastą brodę i długi nos. Nie musi to być bardzo szczegółowe cięcie, jednak powinno być widać od razu, że to czarownica. Pomiędzy kawałki chleba włożyć ser oraz szynkę.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Złożyć ze sobą kromki ciemnego pieczywa i wyciąć z niego spiczasty kapelusz czarownicy, który będzie pasował do wcześniej przygotowanej głowy. Jedną z kromek posmarować serem do smarowania – zamiast naturalnego można użyć również serka z ziołami lub pomidorowego, jeśli dziecko lubi ich smak. Oba kawałki będące głową czarownicy można podgrzać w piekarniku albo mikrofalówce, jednak nie jest to konieczność, a jedynie opcja.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Jabłko zielone umyć i odciąć kawałek, robiąc z niego rondo kapelusza. Z cieniutkiego, małego kawałeczka zrobić też usta czarownicy. Kawałek marchewki pokroić na plasterki i smarując je serkiem, przykleić je do kapelusza z chleba. Pozostałą część pokroić na paski i ułożyć jako włosy czarownicy.Z połówek oliwki z papryką wykonać oczy dla wiedźmy i tak przygotowaną kanapkę ułożyć na talerzu. Podać dziecku w czasie Halloween i patrzeć, jak zjada ze smakiem.