Zakumaj.pl

Mojito borówkowe – jak je przyrządzić?

Mojito borówkowe – jak je przyrządzić?

Tradycyjne mojito zna niemal każdy, jednak nie jest to jedyny przepis, z którego można skorzystać, decydując się na przyrządzenie dobrego drinka. Chcąc zaskoczyć gości na przyjęciu lub urozmaicić sobie popołudnie z bliską osobą, warto przyrządzić mojito borówkowe, oryginalne, kolorowe i niesamowicie smaczne. Oto prosty przepis.

 • Niezbędne składniki spożywcze

  Niezbędne składniki spożywcze

  Aby uzyskać pyszne drinki, potrzebne są odpowiednie składniki spożywcze, wśród nich powinno znaleźć się:
  * 125 ml rumu białego,
  * 175 ml wody mineralnej gazowanej,
  * 200 g borówek + odrobina do dekoracji,
  * 1 limonka,
  * 2 łyżeczki cukru trzcinowego,
  * 16 listków mięty,
  * kostki lodu.
  Przydadzą się także:
  * blender,
  * shaker,
  * sitko,
  * 2 szklanki.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Borówki dokładnie przepłukać pod zimną wodą, wcześniej wysypując na sitko. Czyste owoce wsypać do blendera i dokładnie zmiksować na papkę. Po jej uzyskaniu ponownie przełożyć masę na drobne sitko ułożone nad miską. Przetrzeć miksturę przez sitko, żeby pozbyć się skórek.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Do czystego shakera wsypać cukier oraz wrzucić czyste liście mięty. Ugnieść oba składniki łyżką, żeby zaczęły łączyć się ze sobą. Listki powinny puścić odrobinę soku. Po wykonaniu tego etapu wycisnąć do shakera sok z całej limonki. Zalać całość rumem.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Po rumie dodać do mikstury jeszcze przetarte borówki. Zamknąć shaker i zacząć nim wstrząsać z całej siły, żeby składniki bardzo dobrze się przemieszały. Może to zająć nawet 1 minutę. Po wymieszaniu elementów wrzucić do shakera kostki lodu i jeszcze raz wymieszać wszystko ze sobą.

  Tak przygotowanego drinka przelać do wysokich szklanek. Uzupełnić porcją wody mineralnej. Na wierzchu każdej porcji położyć kilka borówek oraz kilka listków mięty, aby całość prezentowała się niczym w luksusowym klubie. Na zdrowie!