Zakumaj.pl

Napój z imbiru i truskawek – jak go przygotować?

Wymagany czas: 10 min.
Napój z imbiru i truskawek – jak go przygotować?

Wraz z ciepłymi dniami nadchodzi ochota na napoje orzeźwiające, w których skład wchodzą sezonowe owoce albo warzywa. Dzięki temu lepiej czuje się wszystkie smaki wiosny oraz lata, jak również większą przyjemność delektowania się napojem w czasie popołudniowego odpoczynku. Lemoniada cytrynowa to standard znany każdemu, jednak połączenie truskawek z imbirem jest znacznie oryginalniejsze, a równie smaczne. Oto prosty sposób, jak go przyrządzić.

 • Jakie składniki są potrzebne?

  Jakie składniki są potrzebne?

  Żeby przyrządzić smaczny napój o smaku truskawek oraz imbiru, potrzebnych jest kilka podstawowych składników, czyli:

  * 10 liści bazylii,

  * 4 cm korzenia imbiru,

  * 5 truskawek,

  * cukier,

  * 1 plaster cytryny,

  * woda mineralna gazowana,

  * kostki lodu.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Na początek należy sięgnąć po dużą szklankę do drinków, umyć ją i wysuszyć. Z truskawkami należy postąpić podobnie, myjąc, susząc i pozbawiając je szypułek. Pokroić je na plasterki, ale nie przesadnie cienkie. Imbir obrać przy pomocy łyżeczki i zetrzeć na tarce o średnich oczkach.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Plasterki truskawek włożyć do szklanki. Posypać startym imbirem. Dodać umyte listki bazylii oraz sok z cytryny wyciśnięty z przygotowanego wcześniej plasterka. Wymieszać, żeby wszystkie składniki miały możliwość otarcia się o siebie.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Wsypać dowolną ilość cukru i wymieszać przy pomocy słomki. Jeśli chce się dodać napojowi więcej wyrazu, można dolać 1 kieliszek rumu lub wódki, tworząc wersję dla dorosłych, choć jest to jedynie opcja. Wrzucić kilka kostek lodu, uzupełnić wodą mineralną i jeszcze raz zamieszać. Tak przygotowany napój można popijać albo podawać gościom w czasie spotkania towarzyskiego. Na zdrowie!