Zakumaj.pl

Proste zasady przyrządzania dodatku do napojów simple syrup

Wymagany czas: 10 min.
Proste zasady przyrządzania dodatku do napojów simple syrup

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to się dzieje, że drinki nie bywają gorzkie, smak lemoniady jest doskonały, powinnaś zdawać sobie sprawę z istnienia simple syrup. Jest to tzw. dosładzacz do napojów różnego rodzaju, w tym alkoholi. Jego zaletą jest lepsze łączenie się ze składnikami, brak krystalizowania się oraz osadzania na dnie naczynia. Niestety, takiego produktu nie da się zakupić w Polsce, ale można zrobić go samodzielnie.

 • Jakie składniki są niezbędne?

  Jakie składniki są niezbędne?

  Pomimo, ze simple syrup w polskich sklepach to coś zaskakująco oryginalnego, tak naprawdę nie składa się z wielu elementów. Przydadzą się jedynie:

  * 1 szklanka cukru,

  * 1 szklanka wody.

  Poza tymi elementami przyda się jeszcze garnek z grubszym dnem oraz łyżka silikonowa do mieszania.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Postawić rondelek na niewielkim gazie. Następnie wlać wodę i rozpocząć podgrzewanie oraz dosypać do wody cukier. Podgrzewać na średnim ogniu aż do chwili, kiedy woda zacznie parować, a cukier ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Może to zająć od 3 do 5 minut.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Po rozpuszczeniu się cukru oraz po mocnym podgrzaniu całego syropu odstawić go z palnika na deskę, żeby całość ostygła. Najlepiej zostawić i poczekać, jednak jeśli chce się uzyskać miksturę szybciej, aby móc ją od razu stosować, polecane jest włożenie garnka do naczynia z zimną wodą. Jednak chłodzenie w ten szybszy sposób wymaga mieszania syropu od czasu do czasu, aby nie przestał być płynny.Kiedy simple syrup osiągnie odpowiednią temperaturę, przelać go do słoika albo butelki i korzystać w razie potrzeby. Syrop powinien być przechowywany nie dłużej niż przez 2 tygodnie i cały czas trzymany w lodówce.

 • Wykorzystanie simple syrup

  Wykorzystanie simple syrup

  Simple syrup nadaje się do słodzenia praktycznie każdego napoju. Dzięki niemu wszystkie drinki mają ciekawszy, słodszy smak, lecz nie tylko drinki. Lemoniada, kawa, koktajle również skorzystają na dodaniu go, najlepiej w proporcji 1,5 łyżeczki zamiast 1 łyżeczki zwykłego cukru. Wystarczy dodać, zamieszać i spróbować. Powodzenia!