Zakumaj.pl

Opalanie w solarium – jak przygotować skórę?

Opalanie w solarium – jak przygotować skórę?

Solarium to popularny sposób na osiągnięcie lepszego kolorytu skóry. Zastępuje słońce w miesiącach zimowych oraz przygotowuje skórę do naturalnego opalania. Nie wolno jednak przesadzać z ilością czasu spędzanego w solarium ani przychodzić bez wcześniejszego przygotowania ciała do sztucznego opalania.

 • Złuszczanie naskórka

  Złuszczanie naskórka

  Na tydzień przed wybraniem się do solarium niezbędne jest wykonywanie – codziennie – peelingu całego ciała. Złuszcza on martwy naskórek, oczyszcza zatkane pory, sprawia, że ciało jest lepiej oczyszczone i nie przesusza się. Najlepiej wykonywać peeling w czasie codziennej, wieczornej toalety, a zaraz po nim należy wetrzeć w skórę balsam albo olejek. Zapewni to skórze prawidłowe nawilżenie.

 • Oczyszczenie skóry

  Przed udaniem się do solarium trzeba oczyścić skórę z makijażu, olejków, kremów. Powinna być czysta i sucha, nie blokowana przez żadne specyfiki, w tym brązujące. Takimi balsamami można potem poprawiać koloryt, lecz nie należy stosować ich przed rozpoczęciem opalania.

 • Odpowiednie ubranie

  Odpowiednie ubranie

  Wybierając się do solarium, nie trzeba się również stroić, zwłaszcza jeżeli jest to pierwszy raz w takim miejscu. Najlepiej założyć luźne, ciemne ubranie i wygodne buty, mogą być bez palców. Dzięki temu uniknie się rozmazania opalenizny, co mogłoby się przytrafić po założeniu dopasowanych ciuchów.

 • Czas opalania

  Więcej nie oznacza lepiej. Przynajmniej nie w przypadku korzystania z solarium. Jeśli jest to któraś z kolei wizyta, można pozwolić sobie na czas dłuższy niż 1 minuta, jednak gdy jest to pierwszy raz, lepiej nie ryzykować.Najlepiej porozmawiać z personelem o możliwościach i zaznaczyć, jaki efekt chce się uzyskać po wizycie. Kolor skóry przypominając marchewkę nie będzie ładną ozdobą.

 • Po opalaniu

  Po opalaniu

  Istotne jest przestrzeganie zaleceń „po opalaniu”. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z wcierania w skórę balsamów i kremów, które zawierają olej. Przez nie mogą powstać na skórze smugi, które sprawią, że skóra będzie wyglądała jak po nieumiejętnie rozsmarowanym samoopalaczu. Warto zapytać obsługę solarium, jakie kosmetyki polecają.

 • Dbanie o opaleniznę

  Dbanie o opaleniznę

  Podobnie jak w przypadku naturalnej opalenizny, tak i o opaleniznę po solarium należy dbać. Oznacza to że przez 4 dni po opaleniu nie wolno złuszczać naskórka. Dopiero po tym czasie można pozwolić sobie na delikatny peeling. Dodatkowo, żeby dłużej utrzymać kolor, warto korzystać z dobrych kremów brązujących i samoopalaczy.