Zakumaj.pl

Jak wykonać samemu masaż twarzy?

Jak wykonać samemu masaż twarzy?

Nasza twarz to dziesiątki mięśni, które tak samo jak mięśnie naszego ciała muszą być stymulowane, by dawać dobry wygląd. O tych z twarzy z reguły się zapomina, stosując setki przedziwnych preparatów i kosmetyków. Zadbanie o gimnastykę twarzy daje dużo lepsze efekty niż powszechnie obecne na rynku preparaty. Całkowite oczyszczenie chłonki z nadmiaru toksyn trwa dłużej. Najważniejsza jest więc systematyczność. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się szarej cery bez blasku, obwisłej skóry i opuchlizny.

 • W czym to pomaga?

  W czym to pomaga?

  Aby mięśnie twarzy zachowały elastyczność i właściwe napięcie, potrzebna jest im odpowiednia praca. I to nie tylko ta, na którą jesteśmy zdani podczas codziennej mimiki. Systematyczne trenowanie partii mięśniowych twarzy daje olśniewające efekty. Masaż twarzy powstrzymuje zmiany skóry odpowiedzialne za jej starzenie. Nieodpowiednie napięcie mięśni pozbawia je światła, ogranicza dopływ krwi do tkanek, dając tym samym mało atrakcyjny wygląd. Dzięki dobrze wykonanemu masażowi skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Dzieje się tak za sprawą uporządkowania splątanych włókien kolagenowych. W procesie rekonwalescencji wyglądu twarzy niezastąpiona jest rola limfy, która krążąc bez przeszkód, nie jest powodem problemów z urodą. Masaż twarzy można wykonać samemu. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak to zrobić.

 • Krok 1

  Pocieraj na zmianę obiema dłońmi szyję w kierunku szczęki. Rozmasuj szyję dookoła. Rozpocznij z jednej strony i przechodź powoli na drugą stronę.

 • Krok 2

  Palce wskazujący i środkowy przyłóż poziomo nad ustami, palec środkowy poniżej ust. Lekko naciśnij i przesuwaj palce w kierunku ucha. Powtórz czynność po drugiej stronie twarzy, drugą dłonią.

 • Krok 3

  Złącz palce dłoni. Ułóż dłonie tak, aby krawędź małych palców lekko uciskała twarz obok ust i nosa. Zmniejszając nacisk, przesuwaj dłonie w kierunku uszu. Na koniec przytrzymaj przez chwilę nacisk.

 • Krok 4

  Przykryj dłońmi twarz i zamknij oczy. Naciśnij je mocno i przytrzymaj kilka sekund. Przesuń dłonie wyżej, na górną cześć twarzy. Uciśnij na kilka sekund.

 • Krok 5

  Krok 5

  Masaż zakończ, przykrywając twarz dłońmi na około 1 minutę.

Czego potrzebujesz:

Aby dłonie lepiej ślizgały się po skórze, wetrzyj w nie kilka kropel olejku migdałowego lub sezamowego. Tego typu produkty znajdziesz w sklepach z naturalnymi kosmetykami.

Warto zapamiętać:

Masaż twarzy usprawnia krążenie krwi. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że Twoja twarz nabrała kolorów, gdyż krew zacznie swobodniej krążyć w naczyniach.