Zakumaj.pl

Ozdabianie styropianowej bombki gazetą

Ozdabianie styropianowej bombki gazetą

Ludzie lubią wyróżniać się z tłumu. To swoisty manifest tego, kim jesteśmy. Stawiają więc na bardzo kolorowe ubrania, gadżety czy obuwie. Wiele osób chce również, by niepowtarzalność cechowała także ich mieszkania. Z tego powodu szukają w internecie ciekawych pomysłów na dekorację wnętrz. A prawdziwi artyści czerpią inspirację dosłownie ze wszystkiego. Weźmy na ten przykład gazetę. Nie jest niczym wyjątkowym – ot kawałek zadrukowanego, czarno-białego papieru. Zastanawiałaś się może kiedyś nad jej przydatnością w dekorowaniu? Nie? W taki razie zacznij myśleć o tym na poważnie. Okazuje się bowiem, że mając jedną, starą, czarno-białą gazetę, można przygotować wspaniałe dekoracje, np. na święta. Wystarczy, że połączysz ją ze styropianową kulą i masz przepis na nietypowe, ale jakże udane bombki. Poniżej znajdziesz instrukcję, która pokaże ci sposób zdobienia bombek kawałkami gazety. Przekonaj się sama, jakie to proste zadanie.

 • Robienie zawieszki i przygotowania do obklejania

  Robienie zawieszki i przygotowania do obklejania

  Jeżeli udało ci się kupić styropianowe kule bez zawieszek, to nic. Bardzo łatwo poradzimy sobie z tym problemem. Utnij kawałek nitki lub muliny – osobiście uważam tę drugą za lepszy wybór – i złóż ją na pół. Przyklej oba końce tak otrzymanej pętelki w wybranym miejscu na bombce. W ten sam sposób rozpraw się z brakiem zawieszki w pozostałych bombkach. Oczywiście do mocowania sznureczka użyj taśmy klejącej. Gazetę podrzyj na małe kawałki, ale nie zbyt małe, bo będzie je trudno przykleić. Zacznij oklejanie swojej ozdoby. Rób to tak, by każdy z kawałków nachodził nieco na poprzedni.

 • Malowanie

  Część bombki zamaluj z użyciem białej farby. Potem pozostaw ją do czasu, aż farba wyschnie. W tym czasie możesz zająć się zdobieniem i malowaniem kolejnych ozdób. Gdy farba wyschnie, narysuj na niej jakiś obrazek. Możesz w tym miejscu również coś nakleić, np. pióra, które sypią się ze starej pierzyny.

 • Pisanie

  Po oklejonych gazetą bombkach możesz również pisać. Jeżeli wybierzesz tę metodę, możesz pominąć malowanie białą farbą. Sięgnij po flamaster i na wybranych ozdobach napisz słowa, które kojarzą ci się ze świętami. Mogą to być: miłość, magia, rodzina, szczęście, śnieg itp. Liczba skojarzeń jest ogromna.

 • Efekt końcowy

  Efekt końcowy

  I w zasadzie to już wszystko. Twoja praca w roli artysty dobiegła końca. Nie było to jakieś specjalnie trudne zadanie, a efekt jest wspaniały.

Czego potrzebujesz:

Do zrobienia nietypowych ozdób choinkowych będą ci potrzebne:

gazeta

klej

bombki styropianowe

taśma maskująca

nitka albo mulina

farbki

flamaster