Zakumaj.pl

Peeling do ciała z kawy i miodu

2.9 (razem głosów: 6)
Peeling do ciała z kawy i miodu

O ciało należy dbać niezależnie od pory roku. Peeling złuszczający naskórek powinien być stosowany nie tylko latem, kiedy skóra bywa przesuszona i wymaga złuszczenia zbędnych elementów. Przydaje się także w czasie pozostałych pór roku jako doskonały środek pielęgnacyjny. Poprawia stan skóry, oczyszcza pory, przywraca ciału naturalny koloryt. Zamiast kupować peeling w sklepie, można go stworzyć samodzielnie, z bardzo dobrych dla ciała składników – kawy oraz miodu.

 • Jakie składniki są potrzebne?

  Jakie składniki są potrzebne?

  Przyrządzenie dobrego peelingu jest możliwe i proste, kiedy posiada się odpowiednie składniki. Należą do nich:
  * 1,5 szklanki kawy mielonej,
  * 1 szklanka oliwy z oliwek,
  * 4 łyżki miodu płynnego,
  * olejek eteryczny, ulubiony (opcjonalnie).
  Należy także przygotować słoik albo pojemnik, w którym będzie można przechowywać peeling, jeżeli nie uda się go zużyć w całości.

 • Pierwszy etap

  Kawę przesypać do miseczki. Zagotować wodę w czajniku i zalać zmieloną kawę tak, żeby woda wystawała nieznacznie ponad poziom kawy. Pozostawić na 2 – 3 minuty, a następnie wylać nadmiar wody. Potrzebne są jedynie fusy.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Do ostudzonych fusów dodać olej i zacząć mieszać łyżką. Stopniowo dolewać miód, tworząc klejącą się papkę. Jeśli chce się mieć ładniejszy zapach peelingu i tym samym ciała, można dodać do mikstury olejek lawendowy lub miętowy albo ekstrakt waniliowy. Nie jest to jednak konieczne.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Gdy wszystkie składniki są dokładnie wymieszane ze sobą, peeling jest gotowy. Można przejść do jego zastosowania albo przełożyć do pojemnika i zachować na później – konieczne jest przechowywanie go w lodówce.Jeżeli peeling ma być od razu użyty, wówczas niezbędne jest przemycie ciała wodą, oczyszczenie go, a następnie nanoszenie peelingu okrężnymi ruchami. Dzięki temu poprawi on ukrwienie skóry. Po zakończonym zabiegu dokładnie zmyć peeling z ciała, osuszyć je i wklepać balsam.

 • Właściwości kawy i miodu

  Właściwości kawy i miodu

  Połączenie kawy i miodu jako głównych składników peelingu nie jest przypadkowe. Kofeina zawarta w kawie jest doskonałym sposobem na pozbycie się cellulitu, który jest zmorą wielu kobiet. Dostarczanie ciału tej substancji wpływa pozytywnie na jego zmniejszenie, a w dalszym etapie na zniknięcie. Z kolei miód zawiera dużo elementów odżywczych, które zapobiegają starzeniu się skóry. Działa antybakteryjnie, łagodzi podrażnienia i powoduje, że znikają drobne uszkodzenia naskórka.