Zakumaj.pl

Przepis na drink Chocolate Seduction

Poziom trudności: Łatwe , Wymagany czas: 5 min.
Przepis na drink Chocolate Seduction

Nie od dziś wiadomo, że czekolada jest nie tylko uwielbianym smakołykiem, ale również afrodyzjakiem. Jej smak chyba każdemu kojarzy się z czymś przyjemnym. Fanów czekolady oraz likierów zachęcam do wypróbowania przepisu, który idealnie nada się na przyjemny wieczór z drugą połówką. Jego przygotowanie jest bardzo proste i szybkie, a może być miłą odmianą dla mocno już oklepanego Mohito.

 • Przygotuj kieliszki

  Zetrzyj drobno gorzką oraz mleczną czekoladę. Najważniejsze jest, by wyraźnie różniły się kolorem, efekt będzie wtedy lepszy. Przesyp wiórki na talerzyk. Zamocz górną krawędź kieliszków o stożkowym kształcie w wodzie lub mleku i połóż na talerzyku, tak by oblepiona została przez tartą czekoladę.

 • Wymieszanie składników

  W shakerze bądź innym większym naczyniu wymieszaj likiery – czekoladowy, kawowy i orzechowy, wódkę oraz lód. Mocno wstrząśnij. Przecedź do udekorowanych kieliszków.

 • Serwowanie

  Serwowanie

  Taki drink idealnie pasuje do owoców, gdyż sam w sobie jest bardzo słodki, a rześkość oraz kwaśność owoców będą odpowiednią przeciwwagą.

Czego potrzebujesz:

60 ml czystej wódki

30 ml likieru czekoladowego

30 ml likieru kawowego

30 ml likieru orzechowego

kilka kostek mlecznej i deserowej czekolady

60 ml czystej wódki 30 ml likieru czekoladowego 30 ml likieru kawowego 30 ml likieru orzechowego kilka kostek mlecznej i deserowej czekolady