Zakumaj.pl

Sposób na pysznego walentynkowego drinka

Sposób na pysznego walentynkowego drinka

Z względu na to, że walentynkowa kolacja to tradycyjny sposób świętowania Dnia Zakochanych, warto ją trochę urozmaicić. Urozmaiceniem może być zaskakująca potrawa albo drink, który zaskoczy partnera i partnerkę. Wzniesienie toastu za miłość i własny związek będzie przyjemniejsze, jeżeli w kieliszkach będzie znajdowało się coś wyjątkowego.

 • Potrzebne składniki

  Potrzebne składniki

  Ciekawy drink wymaga więcej niż wódki i coca-coli. W związku z tym warto wcześniej przygotować niezbędne składniki do drinka, który nie tylko będzie smakował, ale dodatkowo rozgrzeje zmysły, ponieważ zawiera cenny afrodyzjak – imbir. Do zaprezentowania umiejętności prawdziwego barmana potrzebne będzie:
  * 40 ml ginu,
  * 20 ml soku z limonki,
  * 10 ml syropu cukrowego,
  * 2 plasterki imbiru,
  * 1 wisienka koktajlowa,
  * 1 plasterek pomarańczy,
  * woda gazowana,
  * lód,
  * cukier lub wiórki kokosowe do ozdoby.
  Poza składnikami przydatny będzie również shaker oraz dwa szerokie kieliszki, w których będzie można podać specjał.

 • Pierwszy krok

  Mieszanie rozgrzewającego drinka należy rozpocząć od wrzucenia plasterków imbiru do shakera. Poza nimi należy dodać syrop cukrowy, a następnie ucierać tak, żeby składniki dobrze się połączyły, tworząc jednolitą konsystencję.

 • Drugi krok

  Po utarciu imbiru z syropem można dodać do shakera gin, sok z limonki oraz lód. Można go wrzucić wedle uznania i jeżeli partner lub partnerka lubi bardzo zmrożone napoje, dodać nawet kilka kostek. Najlepiej przed walentynkami wypróbować drinka i ocenić, jaka ilość lodu będzie najlepsza, żeby zachować imbirowy smak.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Do szerokich kieliszków typu collins wkłada się 2 – 3 kostki lodu, a następnie wlewa przygotowaną w shakerze miksturę. Ze względu na to, że jej ilość nie pozwala na wypełnienie całego kieliszka, należy uzupełnić napój wodą gazowaną. Na zakończenie ozdabia się naczynie plasterkiem pomarańczy oraz wisienką koktajlową i podaje. Jeżeli chce się dodatkowo urozmaicić kieliszek, przed wrzuceniem do niego lodu można zwilżyć jego brzegi wodą albo sokiem z cytryny i obtoczyć w lodzie lub wiórkach kokosowych.Rozgrzewający drink imbirowy sprawi, że walentynki będą niezapomniane, i skłoni do miłosnych uniesień.