Zakumaj.pl

Przepis na drink Malibu Sunset

Poziom trudności: Łatwe , Wymagany czas: 10 min.
Przepis na drink Malibu Sunset

Ten drink będzie pod znakiem kokosa, jak zresztą każdy, który sporządzony jest na bazie Malibu, czyli likieru kokosowego. Nuta kokosowa tego likieru jest tak charakterystyczna, że praktycznie w każdym przypadku gra główną rolę, nie dając się przyćmić ani o sobie zapomnieć. Także i tutaj będzie miała swoje miejsce. Towarzyszyć jej będą smaki pomarańczy oraz ananasa. Zwieńczeniem odpowiadającym za ostatni posmak będzie grenadyna. Całość będzie dość słodka, więc jest to drink raczej kobiecy, lecz zapewne nie zabraknie również jego fanów wśród mężczyzn.

 • Przygotuj wysoki kieliszek

  Zaczniemy od pokruszenia lodu, który idealnie schłodzi naszego drinka do niskiej temperatury, dając nam orzeźwienie. Przesyp lód do kieliszka. Topniejący lód będzie rozcieńczał stopniowo drinka, więc nie będziemy dodawać wody. Jest to dość słaby drink, więc jeśli ktoś ma ochotę na coś mocniejszego, niech zmniejszy ilość lodu i zamiast niego doda dodatkową porcję Malibu.

 • Nalej składniki

  Nalej składniki

  Ten drink to sukces ukryty w prostocie. Nie potrzebujesz żadnych niespotykanych składników, shakerów ani barmańskich umiejętności. Wlej po prostu porcję Malibu, soku pomarańczowego i ananasowego do kieliszka. Na dobrą sprawę na tym etapie moglibyśmy już zakończyć, a ty miałbyś fajne drinki, z których na pewno zadowoleni byliby twoi znajomi, ale pozostał jeszcze jeden element.

 • Dodaj syrop

  Dodaj syrop

  Ostatnim składnikiem będzie syrop z granatu, czyli po prostu popularna grenadyna. Możesz kupić ją w sklepie bądź zrobić samemu z soku z granatu. Ciężko jest dostać prawdziwą grenadynę w Polsce, większość syropów to podróbki, w których zawartość soku z granatu jest znikoma i opierają się głównie na soku malinowym. Dobrze jest więc wykonać sobie grenadynę we własnym domu, mając pewność, że jest ona dobrej jakości. Nie martw się, nie zmarnuje się. Można ją zastosować do bardzo wielu drinków oraz deserów, więc zrób jej trochę więcej. Wracając do naszego drinka, wlej syrop po brzegu kieliszka i daj mu opaść na dno. Nie mieszaj go z innymi składnikami, gdyż niewymieszany nada twojemu drinkowi ciekawszy wygląd.

 • Ozdób kieliszek

  Do ozdoby możesz użyć kandyzowanej wisienki albo kawałka pomarańczy czy ananasa. Ładnie udekorowany kieliszek nie tylko lepiej wygląda, ale też sprawia, że samego drinka pije się jakby przyjemniej. Twoi znajomi na pewno to potwierdzą.

Czego potrzebujesz:

40 ml Malibu

80 ml soku pomarańczowego

80 ml soku ananasowego

20 ml syropu z granatu

wisienka lub kawałek ananasa czy pomarańczy do dekoracji (opcjonalnie)

40 ml Malibu 80 ml soku pomarańczowego 80 ml soku ananasowego 20 ml syropu z granatu wisienka lub kawałek ananasa czy pomarańczy do dekoracji (opcjonalnie)