Zakumaj.pl

Skuteczne metody na komary w ogrodzie

Skuteczne metody na komary w ogrodzie

Lato przynosi ze sobą nie tylko ciepło, możliwość wypoczynku w ogrodzie, przyjemne wieczory przy ognisku, ale również komary, uciążliwe owady, które potrafią zdenerwować każdego oraz w znaczący sposób uprzykrzyć biesiadowanie w ogródku. Zamiast smarować siebie specyfikami, które mają je odstraszyć, można wcielić w życie kilka rad, które z pewnością zmniejszą ilość owadów w ogrodzie albo całkiem je odstraszą.

 • Nieruchoma woda

  Nieruchoma woda

  Nieruchoma, stojąca woda może stać się dobrą wylęgarnią dla komarów. Łatwo zauważyć, że najwięcej jest ich zawsze przy stawach i jeziorach. Jeżeli posiada się w ogrodzie oczko wodne, zwłaszcza dużych rozmiarów, albo donice, w których lubi zbierać się deszczówka, trzeba zwrócić na nie uwagę. W przypadku donic konieczne jest wylewanie wody zaraz po deszczu, jak również nieprzelewanie znajdujących się w nich kwiatów. Jeśli chce się zachować oczko wodne, wtedy trzeba bardzo dbać, żeby wymiana wody w nim była bardzo częsta.

 • Skuteczny olej

  Do pielęgnacji oczka wodnego albo innych miejsc w ogrodzie, w których znajduje się stojąca woda, przydać się może olej. Należy przelać 1 szklankę oleju do pojemnika z atomizerem i dokładnie spryskać nim powierzchnię wody. Dzięki niemu larwy komarów nie będą rozwijały się na powierzchni wody, co uchroni przed atakami owadów w czasie siedzenia w ogródku.

 • Olejek herbaciany

  Olejek herbaciany

  Olejek z drzewa herbacianego ma liczne zastosowania, głównie prozdrowotne. Jednak dzięki swojemu zapachowi oraz składowi może stać się także środkiem zniechęcającym komary do bytowania w ogrodzie. Żeby dobrze go wykorzystać, należy zmieszać 1 łyżkę olejku z 4 litrami wody. Taką mieszanką trzeba spryskać wszystkie rośliny w ogrodzie, a nawet trawnik. Jest to skuteczny środek odstraszający owady. Co więcej, można go zastosować nawet w domu.

 • Dobre światło

  Dobre światło

  Przywykło się uważać, że każde światło wabi owady, lecz nie jest to zgodne z prawdą. Białe światło przyciąga je, lecz żółte nie zachęca. W związku z tym, montując lampki w ogrodzie, dobrze jest wziąć to pod uwagę. Nie trzeba będzie siedzieć po ciemku, ukrywając się przed owadami, lecz uda się utrzymać je z dala od miejsca wypoczynku.

 • Siatki i moskitiery

  Siatki i moskitiery

  Jeśli chce się mieć dodatkową pewność, że komary nie będą gryzły ani bzyczały nad uchem, warto zainwestować w moskitiery ogrodowe. Nie są to przedmioty, które montuje się wyłącznie na oknach. W sklepach ogrodniczych z powodzeniem można znaleźć całe namioty wykonane właśnie z tego rodzaju siatek, wewnątrz których można ustawiać stoły, krzesła i siedzieć do późnej nocy.