Zakumaj.pl

Sprawdzone preparaty do oprysku na komary

2.3 (razem głosów: 3)
Sprawdzone preparaty do oprysku na komary

Walka z komarami powtarza się cyklicznie, co roku. W zależności od warunków pogodowych może być ich więcej lub mniej. Jeśli z jakiś powodów masz w ogrodzie co roku chmarę komarów, lepiej nie ograniczać się jedynie do naturalnych środków oraz sadzenia roślin, które mają odstraszyć szkodniki. Lepiej zdecydować się na skuteczne opryskiwanie.

 • Komarop Out

  Komarop Out

  Dobry środek do pozbycia się nie tylko komarów, lecz również muszek, meszek, kleszczy, które są tak samo nieprzyjemnymi mieszkańcami ogrodów. Komarop Out sprzedawany jest w pojemnikach o pojemności 250 ml, którego zawartość powinna zostać wymieszana z 25 litrami wody. Taka mieszanka wystarcza na spryskanie 2,5 hektara ogrodu, łąki, parku lub innego terenu zielonego. Czas działania preparatu to zazwyczaj 5 – 6 tygodni. Po tym okresie należy spryskać teren ponownie, korzystając z opryskiwaczy spalinowych lub pompowych. Środek kosztuje 80 zł i nie powoduje zagrożenia życia ludzi ani zwierząt.

 • Alfa Hit

  Alfa Hit

  Znany jest jako jeden z najmocniejszych preparatów do zwalczania komarów, jakie są dostępne na rynku. Sprzedawany jest w pojemnikach o pojemności 5 litrów stężonego płynu, którym po rozcieńczeniu można bez problemów opryskać aż 5 hektarów posiadanego terenu. Roztwór do oprysków powinien powstawać w proporcji 100 ml na 10 litrów wody. Dopiero wtedy można przejść do działania, zabijając zarówno komary, jak i muszki grasujące w ogrodzie. Zaletą Alfa Hit jest możliwość stosowania go w mieszkaniach i innych pomieszczeniach, bez ryzyka, że komukolwiek zagrozi.

 • Mosquito Stop

  Mosquito Stop

  Kolejnym skutecznym środkiem do opryskiwania otoczenia, który zwalcza komary, meszki, kleszcze jest Mosquito Stop. Jest to środek pochodzenia szwajcarskiego, a jedna butelka, która ma pojemność 500 ml, po rozcieńczeniu pozwala na opryskanie 1250 m2. Proporcje do opryskiwania to 20 ml środka na 1 litr wody. Skuteczność środka jest gwarantowana przez 2 tygodnie, po tym czasie procedurę można powtórzyć. Ze względu na pochodzenie roślinne preparat jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, roślin. Kosztuje około 100 zł.

 • Hard kiler

  Hard kiler

  Hard kiler jest koncentratem o wysokim stężeniu. Na 5 – 10 hektarów wystarcza opakowanie o pojemności 1 litra. Żeby spryskać wybrany teren, trzeba jednak rozcieńczyć 200 ml w 10 l wody i pryskać pompą spalinową. Preparat zapewnia trwałość na 2 miesiące, zabijając wszystkie nieprzyjemne insekty – komary, meszki, kleszcze, muchy. Koszt środka to 220 zł.