Zakumaj.pl

Sposób na narysowanie owieczki

1.0 (razem głosów: 1)
Sposób na narysowanie owieczki

Ten artykuł na pewno zaszczycą swoją uwagą osoby, które mają dzieci albo są starszym rodzeństwem, ciocią czy wujkiem. Jak wiadomo, maluchy uwielbiają prosić nas o różne rzeczy, których często same nie potrafią zrobić. I tak np. pojawia się prośba o narysowanie kotka, świnki, ptaszka, konika, pieska czy owieczki. No i bądź tu człowieku niczym Picasso, Monet albo sam wielki da Vinci... Z reguły w tym momencie zaczynają się wykręty, typu „ciocię boli głowa, idź poproś mamusię” albo „tatuś na pewno będzie umiał to narysować”. Najczęściej rodzice odprawiają malucha z kwitkiem i wiercenie dziury w brzuchu zaczyna się od nowa. A jak wiadomo, dziecko nie odpuści, bo to uparta bestyjka. Jeżeli czegoś nie potrafisz, dla dobra małego człowieka musisz się tego nauczyć. W sieci możesz znaleźć mnóstwo porad, które pomogą ci w narysowaniu danego przedmiotu, zwierzęcia czy nawet człowieka, który o dziwo nie musi składać się z kółeczka i pięciu kresek. Jeżeli twoje dziecko poprosiło cię o narysowanie owieczki – dziś jest twój szczęśliwy dzień. Możesz odpowiedzieć mu „ależ oczywiście, kochanie” i przejść do czynów. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz poniżej. Od dnia dzisiejszego puchate zwierzątka nie będą już stanowiły dla ciebie wyzwania.

 • Zarys dużego koła

  Zarys dużego koła

  Pracę nad owieczką należy rozpocząć od delikatnego zarysowania kształtu zbliżonego do koła. Powinien być dość duży. Pamiętaj o tym, by nie dociskać mocno ołówka, gdyż później ciężko będzie ci go zmazać. Następnie z lewej, górnej strony koła narysuj coś na kształt jaja. Zdecydowanie powinno być mniejsze od tułowia, gdyż będzie głową.

 • Rysowanie futerka i oczu

  Rysowanie futerka i oczu

  Starając się nie wychodzić poza zarys koła, narysuj pofalowaną linię o zaokrąglonych brzegach – taką jak na drugiej miniaturce na rysunku do poprzedniego kroku. W tym momencie możesz ostrożnie zetrzeć kształt koła, pamiętając, by nie uszkodzić przy okazji narysowanego w tym kroku runa. Na głowie owieczki narysuj dwa stykające się ze sobą koła, które posłużą za oczka.

 • Decyzja odnośnie nóg

  Decyzja odnośnie nóg

  Przyszedł czas na decyzję odnośnie nóg zwierzątka. Pamiętaj, że powinno mieć ich cztery – dwie z przodu oraz kolejne z tyłu. Możesz pozwolić sobie na delikatne naszkicowanie ich w wybranych przez ciebie miejscach.

 • Rysowanie nóg

  Rysowanie nóg

  W wybranych wcześniej miejscach narysuj właściwy kształt nóg. Możesz zakończyć je kopytkami albo czymś na kształt ludzkich nóg, co nada owieczce bardziej pociesznego wyglądu.

 • Brakujące elementy

  Brakujące elementy

  Owieczka jest już prawie gotowa. Czemu prawie? No bo brakuje jej jeszcze oczu, uszu i noska, co dziecko bardzo szybko zauważy. Dlatego też dorysuj elementy, których brakuje.

 • Kolorowanie

  Kolorowanie

  Możesz być z siebie dumny, gdyż owieczka jest gotowa. Jak się okazuje, nie było to tak strasznie trudne zadanie. Na koniec wypadałoby jeszcze pokolorować zwierzaczka. Możesz to zrobić samodzielnie albo pozostawić kwestię kolorów w rękach dziecka. Z pewnością sprawisz mu w ten sposób jeszcze większą radość.